Dnes Neděle - oblacno 14°C
Zítra Pondělí - bourky 16°C
Neděle 29. 5. 2022
Svátek má Maxmilián a Maxim
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Práce pro sedmnáct osob, z toho čtyři zdravotně znevýhodněné
Fond podpořil trvalkovou školku Pereny Loren Dominiky Lorenčičové z Třince. Foto: NF Veolia

Práce pro sedmnáct osob, z toho čtyři zdravotně znevýhodněné

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého grantového programu podporu pro 14 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 17 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné.  Pro schválené projekty byla ve čtvrtek 15. dubna schválena celková podpora ve výši 886 000 korun. 

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Na dubnovém zasedání se projednávaly především projekty z oblasti životního prostředí. Fond podpořil novou trvalkovou školku Pereny Loren Dominiky Lorenčičové z Třince, která pěstuje především trvalky, bylinky a okrasné traviny, které poté nabízí zahradním architektům, realizačním firmám a zahradním centrům.

Zahradu, která se stane neodmyslitelnou součástí vašeho domu, místem, kde můžete relaxovat, bavit se, zahradu, která potěší všechny vaše smysly, právě takovou navrhne a zrealizuje společnost Zahrady Wojnar Ondřeje Wojnara také z Třince. A při realizaci možná využije i rostlinky z trvalkové školky paní Dominiky.

Velmi netradiční řemeslo si k podnikání zvolil Lukáš Gebaeur. Je to pedikúra pro skot. I skot totiž potřebuje ošetřit paznehty, a to minimálně 2× ročně. Pomocí úhlové brusky a fixační klece tak bude pomáhat především mléčnému skotu na farmách v celém Moravskoslezském kraji.

Fond podpořil také projekt Kavárna Třemešek sociálního podniku Dobroty z venkova. Díky zřízení kavárny a cukrárenské výrobny na zrekonstruovaném zámku Třemešek vznikne 6 nových pracovních míst, z toho 3 pro zdravotně znevýhodněné podpořené programem STARTér!

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 497 nových pracovních míst částkou téměř 118 mil. korun.


Autor: TZ, red

Pomoc pro děti ze znevýhodněných rodin

8. března 2022 v 10:02

Devět desítek dětí ze sociálně či zdravotně znevýhodněných rodin z Prahy 4 dostalo notebooky, školní pomůcky, a hygienické potřeby, příspěvky na bezplatné obědy či školní družinu, na tábory a kroužky. Dary v celkové hodnotě 505 000 korun rozdělila Nadace Sirius prostřednictvím svého projektu...

Českobratrská církev evangelická a Diakonie společně organizují pomoc pro Ukrajinu

24. února 2022 v 19:44

Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, vyhlásili sbírku pro obyvatele Ukrajiny zasažené válkou a zároveň připravují bezpečné zázemí a pomoc pro uprchlíky z válečné zóny. 

Vždy je čas na dobrý skutek. Startuje patnáctý ročník programu MiNiGRANTY Veolia

24. února 2022 v 11:24

Nadační fond Veolia i letos podpoří projekty zaměstnanců skupiny Veolia, kteří se ve svém volném čase věnují dobrovolnictví. Během 14 let fungování programu MiNiGRANTY podpořily 1 644 projektů částkou více než 44 milionů. Na jeden projekt může žadatel získat až...

Nová grantová výzva Nadačního fondu Cesta ke vzdělání

18. února 2022 v 11:38

Od čtvrtka 17. února se mohou žadatelé hlásit do nového grantového programu Nadačního fondu Cesta ke vzdělání 2022. Tato v pořadí již čtrnáctá výzva reaguje na přetrvávající pandemii koronaviru a s tím spojená omezení, která neumožňovala účastnit se doprovodných vzdělávacích aktivit, jež nadační...

Vosk na výrobu svíček pro chráněnou dílnu Inspirace

11. února 2022 v 11:41

Chráněná dílna Inspirace obdržela od Prahy 1 velkou krabici plnou vosku, který nasbírali zaměstnanci a návštěvníci radnice. Vosk bude následně využit při výrobě ručně malovaných svíček.

Grantový program STARTér, Věř si a podnikej! pomáhá již 22 let

2. února 2022 v 11:41

Nejstarší grantový program Nadačního fondu Veolia, STARTér, Věř si a podnikej! má za sebou již 22. ročník. Stejně jako celou společnost, i STARTér silně ovlivnila pokračující pandemie Covid-19. Projevilo se to především omezenou možností osobních setkání, ať již při prezentacích programu na...

Nadační fond Dvojka srdcem vznikl před čtyřmi roky

25. ledna 2022 v 10:27

Nadační fond Dvojka srdcem, který mezi sebou propojuje sousedy, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí, vznikl v Praze 2 před čtyřmi roky. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným celkem v 70 případech a věnovala jim příspěvky za téměř 700 tisíc korun. Zprostředkování...

Další články
Nahoru