Dnes Čtvrtek - zatazeno 6°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 7°C
Čtvrtek 2. 2. 2023
Svátek má Nela
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Práce pro sedmnáct osob, z toho čtyři zdravotně znevýhodněné
Fond podpořil trvalkovou školku Pereny Loren Dominiky Lorenčičové z Třince. Foto: NF Veolia

Práce pro sedmnáct osob, z toho čtyři zdravotně znevýhodněné

Nadační fond Veolia schválil v rámci svého grantového programu podporu pro 14 malých a drobných podnikatelů. Práci tak nově získá 17 osob, z toho 4 zdravotně znevýhodněné.  Pro schválené projekty byla ve čtvrtek 15. dubna schválena celková podpora ve výši 886 000 korun. 

Nadační fond Veolia pomáhá v Moravskoslezském a Olomouckém kraji v rámci programu STARTér, Věř si a podnikej! především projektům z oblasti tradičních i netradičních řemesel a projektům přinášejícím společenskou prospěšnost obyvatelům.

Na dubnovém zasedání se projednávaly především projekty z oblasti životního prostředí. Fond podpořil novou trvalkovou školku Pereny Loren Dominiky Lorenčičové z Třince, která pěstuje především trvalky, bylinky a okrasné traviny, které poté nabízí zahradním architektům, realizačním firmám a zahradním centrům.

Zahradu, která se stane neodmyslitelnou součástí vašeho domu, místem, kde můžete relaxovat, bavit se, zahradu, která potěší všechny vaše smysly, právě takovou navrhne a zrealizuje společnost Zahrady Wojnar Ondřeje Wojnara také z Třince. A při realizaci možná využije i rostlinky z trvalkové školky paní Dominiky.

Velmi netradiční řemeslo si k podnikání zvolil Lukáš Gebaeur. Je to pedikúra pro skot. I skot totiž potřebuje ošetřit paznehty, a to minimálně 2× ročně. Pomocí úhlové brusky a fixační klece tak bude pomáhat především mléčnému skotu na farmách v celém Moravskoslezském kraji.

Fond podpořil také projekt Kavárna Třemešek sociálního podniku Dobroty z venkova. Díky zřízení kavárny a cukrárenské výrobny na zrekonstruovaném zámku Třemešek vznikne 6 nových pracovních míst, z toho 3 pro zdravotně znevýhodněné podpořené programem STARTér!

Celkem bylo za dobu existence programu STARTér, Věr si a podnikej! podpořeno již 2 497 nových pracovních míst částkou téměř 118 mil. korun.


Autor: TZ, red

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Dvojka srdcem pomáhá rodinám

2. listopadu 2022 v 09:27

Nadační fond Dvojka srdcem pomohl celkem 28 rodičům a rodinám z Dvojky na zaplacení školních potřeb či volnočasových kroužků jejich dětí.

Další články
Nahoru