dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Práce na výbuchem poničeném domě dostaly jízdní řád. Bourat se asi nebude
Exploze zanechala v Divadelní ulici spoušť. Foto: MHMP

Práce na výbuchem poničeném domě dostaly jízdní řád. Bourat se asi nebude

O budově v Divadelní ulici, kterou značně poškodil pondělní výbuch, jednali dnes zástupci Stavebního odboru Prahy 1 a další dotčené orgány, které měli s děním po explozi co do činění. Výsledkem je stanovení budoucích postupů na tomto domu.

Jednání se Stavebním odborem Prahy 1 se zúčastnili zástupci hasičů, Policie ČR, Ředitelství letového provozu (ŘLP), který dům v centru Prahy vlastní, dále zástupci Metrostavu, památkářů a Stavebního úřadu Praha 1.

Jaké jsou výsledky schůzky? Během 14 dnů bude probíhat pasport bezpečnostních rizik budovy. Na tuto práce budou určeny dvě autorizované osoby, jedna za Stavební odbor Prahy 1 a druhá od projektanta majitele budovy.

V pondělí se zahájí prohlídky sousedních domů a zdokumentuje se jejich stav, zda není u nich narušena statika a co je potřeba k opravě poškozených částí, převážně tedy obnova rozbitých oken.

Postupně budou probíhat zabezpečovací práce na poškozeném domě. Za dva týdny bude svolána další schůzka, která zhodnotí probíhající práce a určí jejich případné doplnění.

„Při dnešním jednání bylo také zmíněno, že s největší pravděpodobností se tato budova bourat nebude a bude se tedy jednat o způsobu její rekonstrukce,“ uvedla tisková mluvčí Praha 1 Veronika Blažková. 

Kvůli výbuchu v Divadelní ulici dnes jednali i pražští radní. „Radě hlavního města dnes na operativním jednání představil ředitel Magistrátu hlavního města Prahy několik možných postupů pomoci lidem postiženým při výbuchu v Divadelní ulici. Radní se nyní s těmito návrhy seznamují a do pondělí vyjádří svůj názor. V úterý by o návrhu měla jednat Rada hlavního města Prahy,“ řekl primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda (ODS).


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru