Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 13°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Práce na Branickém mostě omezí provoz vlaků mezi Prahou a Berounem
Takto bude vypadat Branický most po dokončení úprav. Vizualizace: SŽ

Práce na Branickém mostě omezí provoz vlaků mezi Prahou a Berounem

Kvůli rekonstrukci Branického mostu v Praze, kde stavbaři pracují na zdvoukolejnění železniční tratě, nepojedou část posledního lednového víkendu vlaky mezi Smíchovem a Radotínem. V sobotu i neděli v době od zhruba 10:50 do 15:50 hodin je ve vyloučeném úseku nahradí autobusy. Stejné omezení na trati čeká cestující o víkendu 17. a 18. února. Vyplývá to z informací Českých drah (ČD) a Správy železnic.

V souvislosti s plánovanou stavební činností Správy železnic v úseku Praha-Smíchov – Praha-Radotín a souběžnými opravami Branického mostu bude o víkendu 27. a 28. ledna výrazně omezen provoz vlaků ČD v úseku mezi Prahou a Berounem. Oba dva víkendové dny vždy mezi zhruba 10:50 a 16:50 hodin bude proto u regionálních i dálkových vlaků potřeba počítat s výlukovými jízdními řády.

Mezi pražským Smíchovem a Radotínem nebudou během výluky moci jezdit žádné vlaky a České dráhy proto zajistí náhradní autobusovou dopravu. Od 29. ledna pak začnou na tratích 170 a 171 mezi Prahou a Berounem platit upravené jízdní řády, a to v souvislosti s modernizací úseku mezi Karlštejnem a Berounem. Tyto změny budou platit dlouhodobě.

V souvislosti se stavební činností mezi pražským Smíchovem a Radotínem budou o víkendu 27. a 28. ledna platit následující omezení:

Osobní vlaky linky S7 (Český Brod – Praha hl.n. – Beroun a zpět) během výluky nepojedou v úseku z Prahy hl.n. do Prahy-Radotína. Mezi stanicemi Praha-Smíchov a Praha-Radotín bude zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava, která pojede podle speciálního jízdního řádu. Spoje náhradní autobusové dopravy pojedou v intervalu 5 minut.

Tato výluková opatření budou platit pro všechny osobní vlaky, které za bezvýlukového stavu odjíždějí z Prahy hl.n. do Berouna mezi 10:45 a 15:15 a v opačném směru z Berouna směrem do Prahy hl.n. mezi 10:14 a 14:44.

Rychlíky linky R16 Berounka (Praha – Beroun – Plzeň – Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín) budou začínat, respektive končit ve stanici Praha-Radotín, v úseku Praha hl.n. – Praha-Radotín a zpět nepojedou. Cestující v tomto úseku využijí prostředky pražské MHD a kyvadlovou náhradní autobusovou dopravu (NAD) mezi pražským Smíchovem a Radotínem.

Podobná opatření v souvislosti se stavební činností budou platit také o víkendu 17. a 18. února. Hned od pondělí 29. ledna pak začnou na tratích 170 (Praha – Beroun – Plzeň – Klatovy) a 171 (Praha – Beroun) platit upravené jízdní řády, které budou souviset s intenzivnější stavební činnosti při modernizaci tratě mezi Karlštejnem a Berounem. Na rozdíl od předchozích víkendových opatření budou tyto změny platit dlouhodobě.

V úseku mezi Karlštejnem a Berounem bude výrazně snížená kapacita tratě a bude tu proto nutné dočasně snížit počet projíždějících vlaků. Nabídka spojení v čase ranní dopravní špičky zůstane zachována, omezení budou začínat až zhruba od 9 hodin dopoledne a skončí vždy kolem 19. hodiny.

Aby byla zajištěna dopravní obslužnost obce Srbsko, budou ve zdejší zastávce mimořádně zastavovat rychlíky linky R16 Berounka. Ty zároveň budou mezi 10. a 19. hodinou vycházet, resp. končit ve stanici Praha-Smíchov a nepojedou dále na pražské hlavní nádraží. Všechny změny jsou zaneseny do vyhledávačů spojení a pro obě tratě jsou vydané nové traťové jízdní řády.

Většina osobních vlaků linky S7 (Český Brod – Praha – Beroun) bude vždy od cca 9 do 19 hodin zkrácena a pojede jen v úseku Český Brod / Praha hl.n. – Karlštejn a zpět. Náhradou za zkrácené osobní vlaky budou zastavovat rychlíky linky R16 Berounka v Karlštejně a v Srbsku.

Aktuální jízdní řády najdou cestující například v aplikaci Můj vlak a ve vyhledávači spojení na www.cd.cz.

Podle dřívějších informací Správy železnic rekonstrukce trati mezi Karlštejnem a Berounem, která začala loni v listopadu, potrvá do roku 2026. Stavbaři kompletně obnoví více než sedmikilometrový úsek. Díky rekonstrukci se zvýší traťová rychlost a cestování by mělo být pohodlnější.


Autor: Hla

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Včera v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru