dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - polojasno
28°C
Pražští zastupitelé ukončili jednání, po hádkách o Libeňský most neschválili program schůze
Hádky zastupitelů neustaly ani po skončení jednání. Sociální demokrat Lukáš Kaucký (vlevo) vyčítá zástupci Trojkoalice Janu Čižinskému, že zavinil předčasné ukončení schůze. Foto: JP

Pražští zastupitelé ukončili jednání, po hádkách o Libeňský most neschválili program schůze

Zastupitelé hlavního města dnes po několik hodin trvajících sporech o osud Libeňského mostu neschválili program jednání. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) následně schůzi ukončila. Kdy bude další, zatím není jasné. Program podpořilo pouze 30 ze 65 zastupitelů. O termínu dalšího jednání zastupitelů rozhodne primátorka.

Spor politiků vyvolalo úterní rozhodnutí radních, aby byl most zbourán a vystavěn nový. Město by vypsalo veřejnou zakázku a vybraná firma by musela dodržet maximální cenu stavby, kterou by v zakázce stanovilo město, harmonogram stavby a rovněž by dodala jeho podobu. Architektonickou soutěž by Praha nedělala.

V dlouhé diskusi o programu se zastupitelé přeli o to, na který bod jednání bude zařazeno téma Libeňského mostu. Bylo dokonce několik návrhů, kdy by to mělo být. Nakonec byla odsouhlasena varianta, že se o mostě bude jednat na začátku.

Zastupitel Trojkoalice Jan Čižinský ale chtěl, aby se jednalo o programu až v 17 hodin, aby se díky tomu mohli na projednávání dostavit občané. Proto on a někteří další zastupitelé nepodpořil program jako celek. 

„Program nebyl schválen ze dvou důvodů. První, že opoziční kluby zejména ODS a TOP 09, zneužily fyzické nepřítomnosti některých koaličních zastupitelů, kteří byli ze zdravotních a jiných důvodů nepřítomni. A druhá, že nebyla shoda nad tím bodem k Libeňskému mostu," řekla náměstkyně primátorky Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice). „Neuměli jsme se srovnat s tím, že ten bod nemůže být zařazen jako pevný na 17:00, kdy občané, kteří o tu věc mají zájem, chtěli přijít," dodala.

„ANO, ČSSD, Zelení, Lidovci a STAN smetli vlastními hlasy jednání celého zastupitelstva. Co tím Pražanům řekli? Zpovykaní Pražáci, vaše problémy nás netrápí, ani nezajímají,“ uvedla předsedkyně klubu zastupitelů ODS Alexandra Udženija.

„Opětovně vyzýváme paní primátorku Krnáčovou, aby vypověděla smlouvu s Trojkoalicí, která paralyzuje Prahu. ODS je připravena z opozičních lavic podpořit klíčové návrhy, které budou řešit problémy Pražanů,“ dodala opoziční zastupitelka. 

„Zasedání zastupitelstva hlavního města Prahy, na němž měla být projednána řada bodů, například dotací městským částem, granty a v neposlední řadě záležitosti Libeňského mostu, skončilo s neschváleným programem a fakticky neproběhlo. Významné problémy města tak zůstávají neřešeny, správa města se rozpadá," uvedl předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný. 
 

Proti záměru vedení města se postavila část obyvatel. Ve středu uspořádali na mostě protestní akci, při které na několik minut zablokovali dopravu. Na místě se sešly asi dvě stovky lidí.


Kolínská vtipkuje: Začneme v deset. V deset dopoledne

17. května 2018 v 09:47

Jednání pražského zastupitelstva mělo začít dnes ráno v 9 hodin. Od včerejška se v médiích spekuluje, že by se mohla rozpadnout koalice ve složení ANO, ČSSD a Trojkoalice, protože by byly odvolány radní Trojkoalice Jana Plamínková a Petra Kolínská.

ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí

11. května 2018 ve 21:37

Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 metru získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká...

TOP 09 a STAN v Praze 3 podepíší volební memorandum v anglickém doubledeckeru

11. května 2018 v 18:25

K podpisu memoranda stran TOP 09 a STAN (TopSTAN) v Praze 3 o spolupráci pro podzimní komunální volby dojde v pravém anglickém doubledeckeru v pondělí 15. května mezi 16. a 17. hodinou před základní školou Duhová na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Další články
Nahoru