Dnes Čtvrtek - zatazeno 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Byznys

PPG se stala partnerem populárně naučného festivalu VědaFest

Společnost PPG, výrobce nátěrových hmot a barev, dnes oznámila partnerství s festivalem VědaFest, největší venkovní populárně naučnou akcí v Česku, která se uskuteční 21. června 2023 v Praze. PPG pro festival nachystala praktický workshop za účelem přiblížit obory z oblasti STEM (věda, technika, technologie a matematika) dětem a mladým studentům.

„V PPG máme nadšené chemiky a techniky, které v mládí tyto obory zaujaly, inspirovaly je, aby pokračovali na technické průmyslové a vysoké školy a zajímali se o nové objevy a postupy celý život,“ řekl Jan Šipan, obchodní ředitel PPG pro Česko, divize Architectural Coatings. „Pevně věřím, že naše partnerství s VědaFestem podnítí zvědavost i těch nejmladších návštěvníků.“

Návštěvníci budou v rámci interaktivních experimentů zkoumat odpuzování vody, vyrábět látky měnící barvu, vyvolávat modré fotografie pomocí kyanotypie nebo například vytvářet svítící roztoky. Všechny experimenty byly vytvořeny ve spolupráci s firmou CF Plus Chemicals a jejich projektem Chemie a světlo.

Techničtí experti z PPG pak v aplikačním workshopu představí svůj interiérový nátěr PRIMALEX© Beton Efekt, který imituje surový a průmyslový beton a dodává tak domácnosti moderní industriální vzhled.

Návštěvníci také budou moci sledovat, jak česká výtvarnice Klaudie Švrčková v průběhu festivalu zachytí zážitky na malířské plátno pomocí barev Primalex, které PPG vyrábí. Dílo tak vznikne v reálném čase a bude věnováno Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy, který VědaFest organizuje.

„VědaFest vstupuje do druhé dekády, což bezesporu svědčí o jeho oblíbenosti,“ říká ředitel DDM hl. m. Prahy Libor Bezděk. „Pro všechny zvídavé návštěvníky máme i letos připravena překvapení a nové zajímavosti a jsme rádi, že se k VědaFestu připojuje mnoho významných firem.“

Autor: Alo

Na veletrh Expo Real míří opět ve společné expozici Praha, Ostrava i Moravskoslezský kraj

27. května 2024 v 11:55

Prestižní developerský veletrh Expo Real se uskuteční ve dnech 7. až 9. října 2024 v německém Mnichově. Prezentují se na něm desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí světa, což jej řadí mezi světově nejvýznamnější investiční veletrhy. Ostrava, Moravskoslezský kraj a Praha se této prestižní a...

PVK: Zákaznický portál bude přístupný jen přes webovou aplikaci

23. května 2024 v 08:44

Podpora mobilní aplikace Moje Voda bude ukončena k 31. květnu letošního roku. Z podrobné analýzy dat totiž vyplynulo, že mobilní aplikace Moje Voda se již téměř nevyužívá.

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský

21. května 2024 v 07:13

Praha 15 získala dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský na realizaci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání na území správního obvodu Praha 15 – MAP IV.

Nový cirkulární spot Sto•re v Holešovické tržnici představuje disrupci v nakupování

16. května 2024 ve 12:34

V nově otevřeném cirkulárním obchodě Sto•re je normální STOkrát REcyklovat. Podle jeho tří hlavních zakladatelek je přirozené nenakupovat pořád nové. Pražané tak mají možnost pořídit si kurátorovaný nábytek, opravenou elektroniku, nádobí, předměty běžné denní potřeby i zachráněné pokojové...

Další články
Nahoru