Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře
Po komunistickém převratu byl Antonín Šindelář souzen společně s dalšími perzekvovanými funkcionáři Československé strany národně sociální v tzv. procesu Horáková a spol. Byl odsouzen k šestnácti letům vězení, zbaven občanských práv a byl mu zkonfiskován veškerý majetek. Jeho životní příběh přiblíží historik Michal Louč z Vojenského historického ústavu a Petr Hlaváček z Ústavu pro studium totalitních režimů.
Smyslem ojedinělého projektu, který vznikl v roce 2014 z iniciativy nezávislého publicisty Sergeje Parchomenka, je připomínat životní příběhy lidí, kteří se stali obětí komunistického režimu. Na zdech domů, kde tito lidé žili v době svého zatčení, jsou umístěny pamětní tabulky velikosti dlaně nesoucí základní údaje o člověku, který se domů už nikdy nevrátil.
První pamětní tabulky připomínající oběti sovětského Velkého teroru byly umístěny v roce 2014 v Moskvě s přispěním badatelského zázemí Historického a lidskoprávního sdružení Memorial. V České republice projekt zaštítil Ústav pro studium totalitních režimů a první tabulky obětem komunistických represí se objevily na pražských domech v roce 2017.
Navrhnout umístění tabulky může kdokoli – příbuzní, obyvatelé domu nebo třeba studenti, kteří se zabývají osudy perzekuovaných. O umístění tabulky je možné požádat prostřednictví webové stránky www.posledniadresa.cz.