Dnes Čtvrtek - oblacno 17°C
Zítra Pátek - polojasno 11°C
Čtvrtek 21. 10. 2021
Svátek má Brigita
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pozváním Orbána využíváte queerfobních nálad ve společnosti, vyčetli Babišovi aktivisté. Budou demonstrovat
Andrej Babiš před Kramářovou vilou. Zdroj foto: Úřad vlády ČR

Pozváním Orbána využíváte queerfobních nálad ve společnosti, vyčetli Babišovi aktivisté. Budou demonstrovat

Už ve středu 29. září přijede ve vrcholící kampani před říjnovými sněmovními volbami podpořit premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO jeho maďarský protějšek Viktor Orbán. Proti tomuto setkání se bude v Praze demonstrovat.

Orbán ve středu podpoří Babiše v Ústí nad Labem, kde by se měl zúčastnit vystoupení v Ústí nad Labem při debatě v Severočeském divadle a projížďky regionu.

Ještě před cestou do Ústeckého kraje proběhne oficiální setkání premiérů v pražské Kramářově vile. A právě proti tomu budou ráno před vilou organizovat demonstraci evropské nevládní a občanské hnutí Pulse of Europe a mladí queer aktivisté ze spolku Reclaim pride.

„Sraz účastníků je plánován na osmou hodinu ranní. Akce bude probíhat za pomoci skandování, vlajek a transparentů při příjezdu a odjezdu Orbána do a z Kramářovy vily,“ nastínil průběh protestu předseda Pulse of Europe Tomáš Peszyński.

Podle organizátorů akce je skandální, že premiér Česka si necelé dva týdny před volbami pozve maďarského předsedu vlády, aby mu pomohl s kampaní.

„Maďarský premiér nemá co zasahovat do českých voleb. Babiš tak mimo jiné dostává prostor pro využití nacionalistických, xenofobních a queerfobních nálad v české společnosti. Je hanbou, že se náš premiér chlubí přátelstvím s politikem, který z Maďarska vytvořil autoritářský stát podrývající demokratické hodnoty a systematicky potlačující práva LGBTQI+ komunity,“ uvedli organizátoři demonstrace v prohlášení, které má server Pražský patriot k dispozici.

„Orbánovy nenávistné praktiky v Česku odmítáme, odsuzujeme jeho vnitřní nedemokratickou a vnější anti evropskou politiku. Vyjadřujeme podporu maďarskému utlačovanému obyvatelstvu a tamní queer komunitě,“ dodali.

Babiš má dlouhodobě k Orbánovi pozitivní vztah, opakovaně ho například ocenil za postup při boji s covidovou pandemií a za darování vakcín, před pád dny Maďarsko pochválil za to, že postavilo plot proti ilegálním migrantům. 


Autor: Karel Netolický

Douglaska tisolistá bude na Vánoce ozdobena

Včera ve 20:44

Dnešní Mezinárodní den stromů si v Praze 11 připomněli vysazením douglasky tisolisté před Komunitním centrem Matky Terezy v Hájích.

Praha 4: Přispějte svým názorem k revitalizaci Branických skal

Včera v 09:53

Navštěvujete rádi Branické skály a máte nápady, jak zlepšit a zpříjemnit prostředí této jedinečné přírodní památky ve správě radnice Prahy 4? Městská část připravila anketu.

Cukrárna Astra v Perlovce zůstane

Včera v 09:12

Radní Prahy 1 včera rozhodli, že oblíbená cukrárna Astra Evy Hruškové zůstane i nadále v Perlové 8, a to do března 2026 s možností opce o dalších pět let.

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

16. října 2021 ve 12:00

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

V bikeparku bude nové veřejné osvětlení

16. října 2021 v 10:53

V bikeparku v Praze 14 započnou příští týden práce související s výstavbou nového veřejného osvětlení. Probíhat budou podle klimatických možností tak, aby se do zimní sezony podařilo osvětlení dokončit.

Praha 4: Den zdraví konferenčním centru City

15. října 2021 ve 12:03

Akce společnosti Stop Obezitě proběhne letos 23. října od 10 do 18 hodin v prostorách konferenčního centra City, v blízkosti metra C Pankrác.

Podzimní úklid na Šestce: Čištění chodníků a zeleně potrvá dva měsíce

15. října 2021 v 11:53

Praha 6 pořádá nad rámec pravidelných pololetních úklidů mimořádné podzimní čištění chodníků, rabátek kolem stromů a sběr psích exkrementů. Akce začala na začátku října, potrvá do konce listopadu a zaměřuje se především na odstranění plevele a nečistot z chodníků...

Ve čtyřicátém druhém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

14. října 2021 v 18:29

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Revitalizace jihovýchodní části parku u Národního muzea se dočká úprav, Praha 2 vybrala dodavatele

13. října 2021 ve 22:25

Rada městské části Praha 2 rozhodla o výběru dodavatele revitalizace jihovýchodní části parku Čelakovského sady. Nejvhodnější nabídku k veřejné zakázce malého rozsahu podala společnost Gardenline s nabídkovou cenou 7 098 877 korun včetně DPH. S vítěznou společností začne městská část v nejbližší...

Festival popkultury Comic-Con Prague

13. října 2021 v 11:45

Comic-Con Prague je festival popkultury po vzoru Comic-Conů po celém světě. Přináší pestrý program zejména pro fanoušky sci-fi, fantasy a hororu ve hrách, filmech a seriálech, anime a comicsu, knihách a obrazech, hudbě a kostýmech atd.

Letiště Praha obnovuje exkurze

13. října 2021 v 09:07

Prohlídka letištních ploch nebo návštěva u letištních hasičů je zpět. Letiště Praha po pandemii onemocnění covid-19 obnovuje oblíbené exkurze. V rámci nich mají fanoušci letadel a letectví možnost poznat provoz letiště a z několika desítek metrů sledovat přistání a starty letadel i jejich...

Další články
Nahoru