dnes
Neděle - prehanky-snih-dest
5°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pozor na zkažený Balkán: Kapsáři mají žně, na zastávce byli během dne chyceni hned čtyři
Ilustrační foto: archiv

Pozor na zkažený Balkán: Kapsáři mají žně, na zastávce byli během dne chyceni hned čtyři

Dávejte si při cestování MHD v centru Prahy velký pozor na své peníze, doklady a osobní věci. Kapsáři mají v tomto období tradičně žně. Zaměřují se hlavně na turisty, ale jistě by nepohrdli ani českým úlovkem. Jen během čtvrtka zadrželi kriminalisté na tramvajové zastávce Malostranská celkem čtyři zloděje.

První případ kapesní krádeže se na této zastávce odehrál chvíli před desátou dopoledne. Tehdy si dvě Bulharky vyhlédly za svou oběť rusky mluvící turistku. Na tu se při nastupování do tramvaje číslo 22 natlačily a prohledaly jí kabelku. Z té pak odcizily peněženku, která obsahovala téměř dvanáct tisíc korun v různých měnách.

Kapsářky si nevšimly, že je při jejich „představení“ sledují kriminalistky sedmého oddělení prvního policejního obvodu, takzvaného kapsa týmu. Ty kapsářky neprodleně po krádeži zadržely a odcizenou peněženku vrátily poškozené.

„Bulharky putovaly na policejní služebnu, kde s nimi vyšetřovatel zahájil úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Stejné kriminalistky pak zadržely na té samé tramvajové zastávce o čtyři hodiny později další kapsáře. Tentokrát se jednalo o dva Rumuny, kteří si počínali téměř totožně, jako jejich bulharské předchůdkyně.

Anketa

Stali jste se někdy obětí kapsářů?

67.3%
(67.3%)
23.1%
(23.1%)
9.5%
(9.5%)
Rozdíl byl pouze v tom, že si za svou oběť vybrali muže z Nizozemska, který nastupoval do tramvaje číslo 12. Poškozenému nenechavci tentokrát prohledali batoh, ze kterého mu taktéž odcizili peněženku, avšak s o poznání menším finančním obnosem.

„Nicméně i tito lapkové skončili na policejní služebně. Za mřížemi mohou strávit stejnou dobu, jako jejich bulharské ,kolegyně‘,“ dodal Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru