dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Pražské krimi

Pozor na podvodníky, nezletilí cizinci vybírají v centru peníze pro tělesně postižené

Pražští strážníci ve čtvrtek předali policistům nezletilého cizince, který neoprávněně vybíral peníze na charitu. Mladík nehovořil česky a peníze žádal od kolemjdoucích pouze prostřednictvím papíru. Podobný případ se podařilo odhalit nedávno.

Strážníci z Prahy 2 si včera všimli na rohu ulic Ječná x Štěpánská mladíka, který s deskami v ruce vybíral peníze na charitu. Nezletilý cizinec nerozuměl česky ani anglicky a předložil pouze list papíru označený jako „Certifikát regionální pro neslyšící a tělesně postižené lidi a pro chudé děti, chceme otevřít mezinárodní centrum“. Nad tímto nápisem byl symbol vozíčkáře a státní vlajka České republiky.

Tiskopis byl označen kopií razítka neziskové organizace. Mladík však nebyl schopen předložit žádné potřebné doklady, jako například písemné povolení příslušného krajského úřadu a plnou moc. Neměl u sebe ani zapečetěnou kasičku.

Se stejnou podvodnou praktikou se strážníci setkali před necelými dvěma týdny. Ve Zlatnické ulici narazili na tři mladíky, kteří přesvědčovali kolemjdoucí, že pořádají sbírkovou činnost pro handicapované občany. Měli u sebe stejný tiskopis jako včera zadržený podvodník. Pouze jeden z trojice byl starší patnácti let.

Pokud byste se setkali s takovouto podvodnou „sbírkovou činností“, informujte městskou nebo státní policii na bezplatných linkách 156 a 158. Legální sbírka podléhá jasně daným pravidlům, k nimž mimo jiné patří povinnost výběrčích ukázat osvědčení od pražského magistrátu a mít zapečetěnou schránku na peníze.   

Podvodníci měli u sebe tento dokument:
 podvodna-sbirka-nahled


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru