dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pozor na podvodného opraváře: Je obézní, má jen jeden zub a pro úspěch políbí vaši sousedku!
Podvodník (vpravo) postává u důvěřivého seniora, který vybírá z bankomatu peníze na zálohu. Foto: Policie ČR

Pozor na podvodného opraváře: Je obézní, má jen jeden zub a pro úspěch políbí vaši sousedku!

Od začátku dubna kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají po muži, který se v minimálně třech případech vloudil do bytů seniorů v Praze 4 a pod záminkou opravy televize je okradl.

Scénář, podle kterého muž postupuje, je vždy stejný. Na ulici kontaktuje seniora, se kterým se dá do řeči s tím, že je opravář televizí a jestli nemají problém s televizním signálem. V případě, že mají problém, vetře se k nim do bytu, a po chvilce předstírání opravy televizoru konstatuje jeho poruchu.

Následně nabídne buď jeho výměnu, nebo výměnu karty, která signál zlepší. Pak od důvěřivého seniora vybere zálohu v podobě finanční hotovosti, odejde a už se nevrátí. Ve všech případech se muž choval vždy velmi suverénně a snažil se působit důvěryhodně.

„Například v jednom případě, když šel se svojí obětí po ulici k ní domů, zdravil cizí lidi a předstíral, že je zná. Jednou dokonce potkali na ulici při cestě do bytu seniorky paní na invalidním vozíku, která byla shodou okolností sousedkou oběti. Tu muž pozdravil a políbil na tvář, aby v poškozené vzbudil pocit důvěry,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Popis hledaného podvodníka:

Muž snědší pleti, mohutné až tlusté postavy, vysoký přibližně 190 centimetrů, kulatého obličeje, na přední polovině hlavy měl pleš a na temeni přibližně dva centimetry dlouhé vlasy tmavší barvy. Muž měl chrup bez zubů, pouze ve spodní čelisti měl jeden zub rostoucí z dolní čelisti. Jako zvláštní znamení je asi dvaceticentimetrová jizva na břiše. Hovořil plynule česky bez přízvuku a bez vady řeči.

Ve třech případech, kdy poškození byli ve věku 78, 83 a 94 let, podezřelý způsobil škodu ve výši téměř 40 tisíc korun. Nyní po něm kriminalisté pátrají a zjišťují jeho totožnost. V jednom případě jej totiž zachytili bezpečnostní kamery u bankomatu, když podvedený senior vybíral hotovost k vyplacení zálohy.

Kriminalisté se zároveň domnívají, že muž bude mít zřejmě na svědomí takových případů více, ale senioři je neoznámili. „V případě, že muže na záběrech poznáváte, nebo jste se také stali jeho objetí, prosím, ozvěte se na linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci Jan Daněk.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru