dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - zatazeno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Pražské krimi

Pozor na Koudného, restaurace obchází falešný inspektor

Pražské restaurace navštěvuje člověk, který se vydává za inspektora Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Představuje se jako Pavel Koudný. Odebírá vzorky, dosud se nepokusil „vybrat pokutu“.  Provozovatelům sděluje, že pracuje na zakázku SZPI jako externí. Na provozovnách nezanechává protokoly o kontrole a při vyzvání předkládá průkaz Ústavu pro kontrolu hygieny a potravin.

„Důrazně upozorňujeme všechny provozovatele podniků společného stravování, že k výkonu kontroly využíváme výhradně kmenové zaměstnance a s externisty pro tuto činnost nespolupracujeme,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.  Praví kontroloři se vždy prokáží služebním průkazem s fotografií a pověřením.

Kopřiva varoval provozovatele před placením jakýchkoli pokut, kdyby k tomu byli vyzváni. „Veškeré pokuty SZPI ukládá ve správním řízení, inspektoři nikdy neinkasují hotovost přímo při výkonu kontroly,“ sdělil.

S falešným inspektorem se SZPI potkala naposledy před čtyřmi lety ve středních Čechách. Tehdy neznámá žena přišla do prodejny potravin v Jesenici na Rakovnicku a „udělila pokutu" 4000 korun. Vypsala ji na příjmový daňový doklad a opatřila jej padělaným razítkem s údaji SZPI. Bylo však zcela odlišné od oficiálně používaného.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru