Dnes Neděle - jasno -3°C
Zítra Pondělí - snih 1°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Poznejte zákulisí práce pražských průvodců

Na facebookové stránce městské organizace Prague City Tourism a speciálním webu Prague.eu/svetempruvodcu se zájemci seznámí s průvodcovskou činností v Praze a se vším co k ní patří. Pravidelně v úterý a ve čtvrtek se mohou těšit na zajímavé články a video rozhovory s průvodci. V polovině května akce vyvrcholí soutěží o průvodcovský kurz v hodnotě 10 000 korun.

„Chceme v této nelehké době našim příznivcům nabídnout pozitivní obsah, který je bude bavit a zároveň se něco dozvědí. Rovněž je to pro nás příležitost využít expertízu našich průvodců, kteří téměř přes noc přišli o práci. Průvodcovská činnost je mnohem náročnější, ale také zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodli jsme se proto, nechat našim sledujícím nahlédnout tak říkajíc pod pokličku a blíže je seznámit s cestovním ruchem v Praze. Ten sice dočasně téměř přestal existovat, ale i v budoucnu zůstane pro město nesmírně důležitý, i když se bezpochyby výrazně změní,“ říká Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Od 21. dubna pravidelně každé úterý a čtvrtek bude Prague City Tourism na stránce facebook.com/praguecitytourism zveřejňovat články se zábavnými kvízy a krátké rozhovory s pražskými průvodci, kteří se zaměřují na zahraniční i domácí klientelu. Čtenáři a diváci se jejich prostřednictvím dozvědí například jak se změnil cestovní ruch v Praze v posledních dekádách, co všechno musí průvodce umět a znát, co by vás možná ani nenapadlo, nebo jaké zábavné i krizové situace mohou při jejich práci nastat. Ve čtvrtek 14. května bude spuštěna soutěž formou kvízu. Hlavní cenou soutěže je rekvalifikační kurz „Průvodce Prahou“, který Prague City Tourism otevírá letos na podzim.

Vzdělávání průvodců patří mezi nejstarší a nejdůležitější aktivity Prague City Tourism. Organizace pravidelně dvakrát ročně pořádá rekvalifikační kurzy Průvodce Prahou a Průvodce cestovního ruchu, pro absolventy a profesionální průvodce připravuje nejrůznější doškolovací akce v průběhu celého roku.
Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru