Dnes Středa - zatazeno 3°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 1°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Poznejte zákulisí práce pražských průvodců

Na facebookové stránce městské organizace Prague City Tourism a speciálním webu Prague.eu/svetempruvodcu se zájemci seznámí s průvodcovskou činností v Praze a se vším co k ní patří. Pravidelně v úterý a ve čtvrtek se mohou těšit na zajímavé články a video rozhovory s průvodci. V polovině května akce vyvrcholí soutěží o průvodcovský kurz v hodnotě 10 000 korun.

„Chceme v této nelehké době našim příznivcům nabídnout pozitivní obsah, který je bude bavit a zároveň se něco dozvědí. Rovněž je to pro nás příležitost využít expertízu našich průvodců, kteří téměř přes noc přišli o práci. Průvodcovská činnost je mnohem náročnější, ale také zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodli jsme se proto, nechat našim sledujícím nahlédnout tak říkajíc pod pokličku a blíže je seznámit s cestovním ruchem v Praze. Ten sice dočasně téměř přestal existovat, ale i v budoucnu zůstane pro město nesmírně důležitý, i když se bezpochyby výrazně změní,“ říká Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Od 21. dubna pravidelně každé úterý a čtvrtek bude Prague City Tourism na stránce facebook.com/praguecitytourism zveřejňovat články se zábavnými kvízy a krátké rozhovory s pražskými průvodci, kteří se zaměřují na zahraniční i domácí klientelu. Čtenáři a diváci se jejich prostřednictvím dozvědí například jak se změnil cestovní ruch v Praze v posledních dekádách, co všechno musí průvodce umět a znát, co by vás možná ani nenapadlo, nebo jaké zábavné i krizové situace mohou při jejich práci nastat. Ve čtvrtek 14. května bude spuštěna soutěž formou kvízu. Hlavní cenou soutěže je rekvalifikační kurz „Průvodce Prahou“, který Prague City Tourism otevírá letos na podzim.

Vzdělávání průvodců patří mezi nejstarší a nejdůležitější aktivity Prague City Tourism. Organizace pravidelně dvakrát ročně pořádá rekvalifikační kurzy Průvodce Prahou a Průvodce cestovního ruchu, pro absolventy a profesionální průvodce připravuje nejrůznější doškolovací akce v průběhu celého roku.
Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

Dnes v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

Dnes ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

Včera v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Stromy v ulici R. A. Dvorského jsou zachráněny

12. dubna 2021 v 19:40

V únoru se obyvatelé Prahy 15 obrátili na vedení radnice se stížnostmi ohledně poškození stromů v ulici R. A. Dvorského v Horních Měcholupech. K poškození mělo dojít v rámci opravy plynového vedení, kterou prováděla Pražská plynárenská a nezajišťovala ji Praha 15. Oprava byla nutná z důvodu...

Praha 8 plánuje revitalizovat fontánu u metra Ládví

12. dubna 2021 v 10:04

Fontána v neutěšeném stavu, která se nachází nedaleko stanice metra Ládví, se snad již brzy dočká proměny. Ze žulové stavby, stojící na Ládví již od 80. let minulého století, se má stát atrakce tamního prostoru a také mikroklimatický pomocník.

Praha 15 zve na jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory

12. dubna 2021 v 09:30

Jednání Výboru zdravotnictví, sociálních věcí, rodiny a péče o seniory Prahy 15 se uskuteční on-line ve středu 14. dubna od 16 hodin.

Radnice opravila vážní domek v Jinonicích

10. dubna 2021 v 08:30

Praha 5 dokončila rekonstrukci vážního domku v Jinonicích, který byl před lety svěřen hlavním městem do správy radnice. Opraveno bylo nosné zdivo, byl zhotoven nový krov včetně střešní krytiny, nová prkenná podlaha a bylo osazeno nové okno a vstupní dveře.

Trojská botanická zahrada se otevře veřejnosti

10. dubna 2021 v 07:24

Barvami hýří Ornamentální zahrada, v Japonské zahradě kvete magnolie a slivoně, v oblasti Horní zahrady čeká kvetoucí jarní háj. Od 12. dubna se Botanická zahrada hl. m. Prahy opět otevře pro veřejnost.

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

9. dubna 2021 v 09:42

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

Libeňský svět připomene Hrabala a Lustiga

9. dubna 2021 v 07:52

Libeňský svět, kulturně společenské centrum, právě vzniká v Praze 8. Konat se v něm budou nejrůznější akce nebo výstavy. Toto centrum má vzdát také hold slavným libeňským rodákům a obyvatelům, jako byli Bohumil Hrabal nebo Arnošt Lustig.

Další články
Nahoru