dnes
Pondělí - polojasno
20°C
zítra
Úterý - oblacno
23°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
22°C
Pražský život

Poznejte zákulisí práce pražských průvodců

Na facebookové stránce městské organizace Prague City Tourism a speciálním webu Prague.eu/svetempruvodcu se zájemci seznámí s průvodcovskou činností v Praze a se vším co k ní patří. Pravidelně v úterý a ve čtvrtek se mohou těšit na zajímavé články a video rozhovory s průvodci. V polovině května akce vyvrcholí soutěží o průvodcovský kurz v hodnotě 10 000 korun.

„Chceme v této nelehké době našim příznivcům nabídnout pozitivní obsah, který je bude bavit a zároveň se něco dozvědí. Rovněž je to pro nás příležitost využít expertízu našich průvodců, kteří téměř přes noc přišli o práci. Průvodcovská činnost je mnohem náročnější, ale také zajímavější, než by se na první pohled mohlo zdát. Rozhodli jsme se proto, nechat našim sledujícím nahlédnout tak říkajíc pod pokličku a blíže je seznámit s cestovním ruchem v Praze. Ten sice dočasně téměř přestal existovat, ale i v budoucnu zůstane pro město nesmírně důležitý, i když se bezpochyby výrazně změní,“ říká Petr Slepička pověřený řízením Prague City Tourism.

Od 21. dubna pravidelně každé úterý a čtvrtek bude Prague City Tourism na stránce facebook.com/praguecitytourism zveřejňovat články se zábavnými kvízy a krátké rozhovory s pražskými průvodci, kteří se zaměřují na zahraniční i domácí klientelu. Čtenáři a diváci se jejich prostřednictvím dozvědí například jak se změnil cestovní ruch v Praze v posledních dekádách, co všechno musí průvodce umět a znát, co by vás možná ani nenapadlo, nebo jaké zábavné i krizové situace mohou při jejich práci nastat. Ve čtvrtek 14. května bude spuštěna soutěž formou kvízu. Hlavní cenou soutěže je rekvalifikační kurz „Průvodce Prahou“, který Prague City Tourism otevírá letos na podzim.

Vzdělávání průvodců patří mezi nejstarší a nejdůležitější aktivity Prague City Tourism. Organizace pravidelně dvakrát ročně pořádá rekvalifikační kurzy Průvodce Prahou a Průvodce cestovního ruchu, pro absolventy a profesionální průvodce připravuje nejrůznější doškolovací akce v průběhu celého roku.
U Dětského ostrova najdete dvě mozaiková křesla

9. července 2020 v 08:25

V rámci projektu Sculpture Line byla u vchodu Dětského ostrova instalována dvě mozaiková křesla. Jejich autorkou je výtvarnice Alexandra Koláčková, která se specializuje na výrobu plastik do veřejného prostoru.

Výstaviště Praha má novou vizuální identitu

5. července 2020 v 16:36

Areál Výstaviště Praha se výrazně proměňuje. K novým herním, sportovním a volnočasovým prvkům, rekonstruovaným cestám a revitalizované zeleni, započaté rekonstrukci budov a připravované rozšířené programové nabídce, nyní přibude celková nová vizuální identita, která sjednotí veškerou...

Lysolaje dostanou půjčku na obnovu obecního dvora

5. července 2020 v 11:40

Pražské Lysolaje dostanou od magistrátu půjčku 15,5 milionu korun na obnovu obecního dvora a jeho zázemí. Při obnově bude opravena střecha a fotovoltaická elektrárna. Peníze začne radnice městu splácet v příštím roce. Celkové náklady obnovy jsou 24 milionů. Půjčku schválili ve čtvrtek pražští...

V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Další články
Nahoru