dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C

Poznejte s Prahou 7 tradiční čínské umění a kulturu

MČ Praha 7 zahájila nový semestr Akademie celoživotního vzdělávání. První cyklus přednášek probíhá od 1. do 29. října a je věnován poznávání Číny a její kultury. Veškeré přednášky v rámci Akademie celoživotního vzdělávání jsou přístupné zdarma.

„Akademie celoživotního vzdělávání zahájila svou činnost v dubnu tohoto roku. Jejím cílem je poskytnout lidem, bez ohlednu na věk, možnost seznámit se s novými poznatky, které mohou ovlivnit a posunout jejich vědomosti, myšlení, životní postoje a především pak jejich aktivní přístup k životu. Neméně důležitým významem celoživotního studia je přispění k rozvoji nových sociálních vazeb a udržení pocitu užitečnosti,“ uvedla radní MČ Praha 7 Mgr. Marcela Justová.

Nový semestr Akademie celoživotního vzdělávání otevírá atraktivní cyklus přednášek o Číně a Dálném východě. Tato poutavá setkání s tradičním čínským uměním a kulturou zprostředkuje přední česká sinoložka PhDr. Zlata Černá, která dlouhá léta působila jako kurátorka čínské, vietnamské a lamaistické sbírky Náprstkova muzea – Národního muzea. V současné době přednáší ikonografii čínského umění a dějiny čínského výtvarného umění na Filosofické fakultě UK a na VŠUP. První přednáška byla věnována základní orientaci v čínské kultuře.

Další přednášky se konají v ZŠ Strossmayerovo nám. v následujících termínech:

15.10.2013 – Země tří učení

22.10.2013 – Čínská umělecká řemesla a čínské lidové umění  

29.10.2013 – Čínské tušové malířství, čínská klasická poezie a překlady do češtiny

Vždy od 10 do 12 hodin. Přednášek se v případě volných míst mohou účastnit nejen občané Prahy 7, ale i široká veřejnost. 

V listopadu bude zimní semestr Akademie celoživotního vzdělávání pokračovat přednáškami věnovanými zdravému a aktivnímu životnímu stylu. Přednášky budou doplněny o relaxační aktivity, zdravotní a dechová cvičení, jednoduchá cvičení jógy, cvičení okohybných svalů, obratnostní a rovnovážná cvičení, psychosomatická a meditační cvičení apod. Na přelomu listopadu a prosince se pak uskuteční přednášky věnované finančnímu vzdělávání, které mají posluchačům pomoci více porozumět financím a správnému zacházení s nimi. Více informací k Akademii celoživotního vzdělávání na tel. čísle: 220 144 242.


Praha pomáhá v integraci dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem

Včera ve 20:27

Školy a školky na území hlavního města mohou žádat o další podporu z Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR) v rámci vyhlášené výzvy na podporu mateřských, základních a středních škol, především ve vztahu k vytváření inkluzívního prostředí a k začleňování dětí, žáků a...

Záhady lidského srdce. Jak poznat, když volá o pomoc? Přednáška pro veřejnost zdarma

Včera v 19:48

V kině Atlas se 30. listopadu od 14:30 koná přednáška a beseda s MUDr. Petrem Malcem věnovaná lidskému srdci a tomu, jak poznat, když volá o pomoc. Přijďte se dozvědět víc a ptát se na to, co vás zajímá. Akce je zdarma.

Pražský radní chodí do několika škol

Včera v 17:59

Třídy základních pražských škol, jejichž žáci se zúčastnili výtvarné soutěže „Městská policie očima dětí“ k 25. výročí Městské policie hlavního města Prahy, začínají tento týden své vyučování za přítomnosti nečekané návštěvy. Pražský radní Libor Hadrava plní svůj slib a na jejich půdě předává...

V ulici Bronzová nepoteče voda

Včera ve 14:48

Od 8 do 16 hodin bude zítra přerušena dodávka pitné vody v ulici Bronzová 2026/33; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Aspoň na víkend vstupte do říše pohádek

Včera ve 13:44

V Českém muzeu hudby se v sobotu 25. listopadu od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na velké dobrodružství a setkání s pohádkovými bytostmi. Během zábavného odpoledne křížem krážem procestují svět pohádek a vyzkouší si tak svoji odvahu...

Buď režisérem svého života. Schola Pragensis 2017

Včera ve 13:35

Přehlídka středního a vyššího odborného školství Schola Pragensis má letos již 22. ročník. Její motto „Buď režisérem svého života“ je určeno především žákům 9. tříd základních a speciálních škol, kteří se právě teď rozhodují jaký studijní či řemeslný obor vybrat. Samotná přehlídka nabízí i kurzy,...

Kouřovou metodou odhalily PVK 26 závad na připojení ke kanalizační síti

Včera ve 13:17

Pražské vodovody a kanalizace v letošním roce zintenzivnily průzkum splaškových stok, kanalizačních přípojek a vnitřní kanalizace nemovitostí pomocí tzv. kouřové metody. Důvodem je přetěžování čerpacích stanic a pobočných čistíren odpadních vod.

Praha přebírá štafetu od Vídně, příští rok bude hostit konferenci zaměřenou na oblast center sdílených služeb

Včera ve 12:08

Praha byla vybrána jako další z měst, kde se příští rok uskuteční konference center sdílených služeb. Pomyslnou pořadatelskou štafetu pro rok 2018 přebírá od Vídně. 

Začíná festival Den flamenka

Včera v 09:42

Oslavy Mezinárodního dne flamenka, které vypuknou v Praze již 23. listopadu, prohřejí a rozpálí chladný pražský podzim andaluským sluncem, vášní a temperamentem. 

Praha – Koloděje: Přerušení dodávky vody

Včera v 09:25

Zítra 23. listopadu bude od 8 do 15 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích: Panenky; Za vinicí; z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Fenomén Masaryk: Přednáška v muzeu zdarma

Včera v 09:22

Tatíček nebo první český feminista? Největší Čech nebo „ohavný zrádce národa“? Zakladatel státu nebo rozbíječ monarchie? Individualista nebo vůdce milionů?

Centrum moderní neurorehabilitace ERGO Aktiv otevře dveře

Včera v 08:34

Den otevřených dveří ERGO Aktivu se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu. ERGO Aktiv je centrum moderní neurorehabilitace, kam dochází lidé po mozkových příhodách a získaném poškození mozku.

Nad den pod zem: Tajemné podzemí Prahy

Včera v 07:57

V sobotu 25. a v neděli 26. listopadu se v rámci projektu Nad den pod zem podívejte do unikátních prostor pražského podzemí.

Další krátké zprávy
Nahoru