Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 7. 10. 2022
Svátek má Justýna
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Poznejte nové bydlení v Praze, kterému brzy můžete říkat domov
ByznysPražský životKomerční sdělení
Projekt Malý háj. Foto(3x): FINEP

Poznejte nové bydlení v Praze, kterému brzy můžete říkat domov

Kvality novostaveb, krásné okolí plné stromů a travnatých ploch, sportovní vyžití i skvělá dostupnost MHD – takové radosti přinese život ve vznikajících moderních bytech v Praze. Seznamte se s novým bydlením, které bude chtít každý.

Byty Malý háj: snové bydlení na kraji velkoměsta

Zabydlete se ve čtvrti, která dříve náležela pražskému arcibiskupství. Svůj domov v Malém Háji najdou jednotlivci, páry i rodiny s dětmi, zkrátka všichni, kteří hledají klidné bydlení v blízkosti velkoměsta. Proto lokalita mezi Štěrboholy a Dolními Měcholupy patří mezi části s největším rozmachemdeveloperských projektů v Praze.

Aby taky ne, čtvrť se pyšní bezproblémovou dostupností pražský okruh, MHD i nedalekou stanici metra. Připravuje se také rozšíření tramvajové trati, které potěší všechny obyvatele využívající městskou hromadnou dopravu. Cesta do obchodu s potravinami vám zabere pouhé čtyři minuty, na výprodeje oblečení do přilehlé outletové Fashion Areny pak autem dojedete za devět minut.

finep-2

Potěšíme i všechny milovníky sportu a přírody. Nové bytové domy Malý háj budou stát nedaleko sportovního areálu Hamr. Protáhnout své tělo můžete i v nedalekých parcích Hrušov a Říčanka. S dětmi potom vyrazte prozkoumat okolí rybníka Slatina.

Krásnou architekturu rezidence Malý háj doplní nová relaxační zóna s moderním dětským hřištěm. Dospělí si užijí chvíle klidu a pohody na vlastní terase nebo lodžii. Bydlení v Malém háji nabízí všechno, co k životu potřebujete.

Bydlení budoucnosti? To je Nový Opatov

Už příští rok začne pražský Opatov psát nový příběh. Aktuální zanedbaný brownfield nahradí velkorysý developerský projekt s rozlehlým náměstím, parkem, osmi administrativními budovami a bytovými domy s 414 byty. Ty si pronajmete, nebo zakoupíte do osobního i družstevního vlastnictví.

Těšit se mohou nejen dospělí, kterým nový projekt nabídne rozmanitý veřejný prostorkavárnami a restauracemi, ale i děti, jež se vyřádí v parku,letním kině a v zimě na kluzišti. Že už to teď zní jako sen? V seznamu výhod Nového Opatova stále nejsme na konci.

finep-1

Při parných letních dnech se osvěžíte u přírodních vodních ploch s desítkami rostlin a stromů, vodopádu nebo u rybníčka. Oázu klidu doplní zelená plocha velká jako pražské Karlovo náměstí. Projektanti zeleň využijí i na plochých střechách budov, které podpoří přirozenou biodiverzitu okolí.

Nově vznikající administrativní budovy vyřeší nedostatek pracovního prostoru v lokalitě Opatova. Kancelářské zázemí nabídne i coworkingové prostory, perfektně dostupné pro všechny Pražany díky blízkosti MHD a stanice metra.

Pokud se nových bytů v Praze nemůžete nabažit a jeden z nich potřebujete hned, poohlédněte se i po dalšíchdeveloperských projektech společnosti Finep. Vybírat můžete z moderních rezidenčních projektů jako je Britská čtvrť, Pergamenka, Nová Elektra nebo Kaskády Barrandov.

Autorkou článku je Veronika Jínová


Pavilon goril prodlužuje návštěvní hodiny

Dnes v 07:29

O nový pavilon goril – Rezervaci Dja – je mimořádný zájem. Na základě četných dotazů návštěvníků prodlužuje Zoo Praha otevírací dobu pavilonu o dvě hodiny. Od 7. října, tak mohou lidé probádat kamerunský prales a pozorovat gorily i po uzavření areálu zoo až do 20 hodin. Rozšířené návštěvní hodiny...

Hřiště na chodníku, obrázky v mapách i úklid. V Praze 13 se konal Ideathon

Včera v 10:41

V polovině září se uskutečnil v Praze 13 již šestý Ideathon. Osm tříčlenných týmů pracovalo na výzvách z oblasti školství, bezpečnosti, volnočasových aktivit a životního prostředí.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 41. týden

Včera v 09:35

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Konec vodníků na Střížkově aneb jak utopit doktora Maška

5. října 2022 ve 20:44

Spolek za veselejší Střížkov zve na oblíbenou kratochvíli Haló ven. Sraz místních i přespolních vodníků, podvodníků, hejkalů, skřítků, víl, divoženek a jiné havěti je v sobotu 22. října v 16 hodin v parku Václavka na Střížkově.

Oslava Dne stromů u Stodůleckého rybníka

5. října 2022 v 08:17

Oslavu Dne stromů v Centrálním parku, která bude zahájena společnou výsadbou vícekmeného javoru tatarského na loučce poblíž rybníka pořádá Praha 13 ve středu 12. října.

Dvojka sbírá staré mobily

5. října 2022 v 07:59

Radnice Prahy 2 ve spolupráci s neziskovou společností Remobil sbírá až do 21. října staré mobily pro následnou recyklaci. Deset korun za každý odevzdaný přístroj navíc pomůže Jedličkovu ústavu v Praze.

V poledne proběhne pravidelná zkouška sirén

5. října 2022 v 07:47

Ve středu 5. října se uskuteční na celém území Prahy pravidelná zkouška provozuschopnosti jednotného systému varování a vyrozumění.

Praha 11 se zapojila do kampaně 100 gramů pro přírodu

4. října 2022 v 17:52

Kampaň na podporu recyklace mobilních telefonů k umožnění opětovného využití surovin. V rámci grantu hl. m. Prahy a ve spolupráci se společností Remobil se k ní od 3. do 21. října připojila jedenáctá městská část.

Praha 1 zve na trhy, budou sýry

4. října 2022 v 16:05

Na Malostranském náměstí se ve čtvrtek 6. října opět konají trhy. Kromě běžné nabídky můžete nakoupit francouzské sýry, které už nějakou dobu na trzích schází, ale také vína, zavařeniny a další lahůdky.

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

4. října 2022 v 09:44

Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na...

Praha 6: Nejlepší učitelé převzali ocenění

3. října 2022 v 16:22

Radnice Prahy 6 pravidelně oceňuje nejlepší učitele ve svých základních školách. Titul Vynikající učitel převzali pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo...

Další články
Nahoru