dnes
Pondělí - skorojasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Poznejte český les zblízka! Výstava Lesní království poučí i pobaví
Dětská PrahaPražský životKomerční sdělení
Expozice vtáhne děti zpět do našich lesů a probudí zájem o přírodu. Foto: archiv

Poznejte český les zblízka! Výstava Lesní království poučí i pobaví

Ryze česká ekologická a výchovná expozice, která si klade za cíl objevit v dětech radost z pobytu v přírodě a přirozenou ochranu naší fauny a flóry, je k vidění od 8. února v Nákupním centru Eden ve Vršovicích. Kromě autentických preparátů budou návštěvníci naslouchat i lesním zvukům a hlasům. 

Další zajímavý projekt připravilo Nákupní centrum svým návštěvníkům pro zpestření pokračujícího zimního období. Výstava je postavena v duchu „otevřete oči a nastražte uši, když procházíte lesem“. Doprovodné texty na stanovištích vypráví o zajímavostech a výjimečnostech jednotlivých zvířat, nejsou jen strohým konstatováním, kde žijí a čím se živí.

„Únor je měsícem, kdy děti nemají zas tak moc možností najít zábavu. Když je sníh, je to fajn. Ale v Praze je sněhu obvykle pomálu. Proto jsme se rozhodli pozvat je na návštěvu do lesa,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center společnosti Tesco Stores.

stopy-zvere-upravene2-nahledVýstava Lesní království nabízí dětem netradiční a především blízký pohled na život v českém lese. Pro školy je navíc připraven speciální pracovní sešit s otázkami, které pomohou oživit studium přírodovědy na základní škole“ dodává Nejtková.

stopy-zvere-upravene4-nahled V sobotu 13. a 27. února bude v centru probíhat doprovodný program v podobě dílen, kdy si děti, ale i dospělí, budou moci vyzkoušet svou znalost naší přírody, nebo si vyrobit zvířecí masky, založit si herbář nebo si nechat na obličej namalovat své oblíbené lesní zvíře.

Každý exponát má vytvořen svůj jedinečný QR kód, který se po načtení změní v malou příručku o zvířeti včetně možnosti přehrát si zvuk konkrétního zvířete či ptáka.

stopy-zvere-vyskadsc-0838-nahled Děti za pomoci moderní technologie, která je jim tak blízká, se vrátí zpět do lesa a k informacím o zvířatech včetně jejich zvuků v přirozeném prostředí a potom se při pobytu v přírodě budou lépe orientovat a vytvoří si přirozený návyk k ochraně přírody a krajiny. 

Cílem expozice je vtáhnout děti zpět do našich lesů a pokusit se v nich znovu probudit zájem o naši nádhernou a jedinečnou českou přírodu.

Z výstavy je patrný velký důraz na ochranu životního prostředí a naší krajiny. Návštěvníci budou zajímavou formou nabádáni k zamyšlení se nad potřebou – nutností – ochrany přírody a budou se moci nenucenou formou dozvědět, jak málo stačí, aby naše příroda byla zachována a obnovován její původní ráz. stopy-zvere-upravene6-nahled  

Při přípravě expozice nebylo účelové usmrceno žádné z vystavovaných zvířat, všechny exponáty jsou opatřeny certifikací původu v souladu se směrnicemi EU a naší legislativou. Převážná většina preparovaných zvířat pochází z jižní a jihovýchodní Moravy (především je to zvěř, která musela být usmrcena z důvodu zachování kvality chovu) a ptačí exponáty pochází převážně ze středních Čech. Na preparaci zvěře se podíleli zkušení preparátoři, jejichž úkolem bylo především vystihnout autentický výraz zvěře, včetně specifického postoje a pohledu pro každý exponát.

Výstava je mobilní a 29. února se z Edenu přestěhuje do Liberce, následně do Opavy a Ostravy, Plzně a v květnu se vrátí znovu do Prahy, konkrétně do OC Letňany.

Zákazníci obchodních center budou zajímavou formou nabádáni k zamyšlení se nad potřebou ochrany naší přírody. Součástí výstav bude i soutěž o zajímavé tematické dárky.

Veškeré podrobnosti k akci jsou uvedeny na: www.nceden.cz/akce/akce-centra/lesni-kralovstvi

NC Eden, U Slavie 1527, Praha 10.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru