dnes
Středa - jasno
28°C
zítra
Čtvrtek - bourky
26°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Poznej svého souseda: Praha 1 bude i v příštím roce finančně podporovat spolkovou činnost
Oldřich Lomecký zahajoval loni ve funkci starosty Prahy 1 už posedmé malostranské masopustní veselí. Oblíbenou akci, kterou první městská část každoročně podporuje. Foto: archiv P1

Poznej svého souseda: Praha 1 bude i v příštím roce finančně podporovat spolkovou činnost

Co chystá Praha 1 příští rok v oblasti investic? Bude nadále podporovat spolkovou činnost? Na tyto a další otázky odpovídal starosta první městské části Oldřich Lomecký (TOP 09).

Jaké největší investice má Praha 1 připraveny na rok 2018?
Investice budou v celkové výši zhruba 180 milionů korun. Zhruba třetina z nich bude využita pro obnovu bytového fondu ve vlastnictví Prahy 1. Na takzvaný chodníkový program půjde 30 milionů, který nám pomáhá udržet úroveň chodníků, které jsou pod tlakem nárůstu turistického ruchu.

lomecky-starosta

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

Co se v oblasti investic chystá ve školství?
V Truhlářské ulici opravíme dům, ve kterém zřídíme dům dětí a mládeže určený především pro řadu volnočasových aktivit dětí z Prahy 1. V základní škola na Uhelném trhu vybudujeme další učebnu pro výuku IT technologií a nových systémů.

A co oblast životního prostředí?
Zde je investicí také více, ale vypíchnul bych revitalizaci severní části Slovanského ostrova, což je území napravo od mostku z nábřeží.

Podpoří i v příštím roce Praha 1 přidělování grantům na obnovu vzhledů domů, které nejsou v jejím vlastnictví?
Ano, grant určený pro majitele domů a společenství vlastníků bytových jednotek bude opět vypsán. Bude v něm možné žádat o finance například na opravu fasád, či třeba střech. Díky dobrému hospodaření městské části jsme mohli grant navýšit o 10 milionů, takže bude celkově k dispozici v této rozpočtové kapitole 30 milionů.

Budete nadále podporována spolková činnost?
Na kulturní činnost dáme granty v celkové hodnotě 4,5 milionu. Snažíme se podporovat kulturu v ulicích, takzvanou malou kulturu. Zhruba milion korun půjde na projekt Poznej svého souseda, což je podpora akcí typu masopustní veselí, pálení čarodějnic, mikulášské oslavy apod. Koncentrace spolků v Praze 1 je výrazně větší, než jinde v metropoli, proto se snažíme dlouhodobě tuto činnost náležitě podporovat.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Nadace Pražské děti předá šek na 1,1 milionu korun pro kliniku dětské hematologie a onkologie

17. června 2019 v 18:01

Ve čtvrtek 20. června dopoledne předá Nadace Pražské děti (předseda správní rady a 1. místostarosta Prahy 1 Petr Hejma a další členové správní rady) šek na 1,1 milionu korun, a to přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol Janu Starému. Předání se uskuteční na klinice...

Další články
Nahoru