dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Poznáte muže, který hajloval v metru a rasisticky urážel turisty?
Poznáte vyholeného rasistu? Foto: Policie ČR

Poznáte muže, který hajloval v metru a rasisticky urážel turisty?

Kriminalisté zabývající se extremismem pátrají po muži, který napadal cestující v metru a ve stanici metra Kolbenova hajloval. Podezřelý podle policie rasisticky pokřikoval na turistu z Francie a plival na dvě ženy, které se cizince zastaly.

Muž je podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. Pokud bude dopaden a odsouzen, hrozí mu až tři roky vězení, sdělila dnes ČTK pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

V pondělí 27. ledna, asi půl hodiny před polednem, pokřikoval v soupravě metra mezi stanicemi Vysočanská a Kolbenova nadávky s rasovým podtextem na turistu z Francie. Mladý muž urážel sedmatřicetiletého cizince pro jeho barvu pleti a navíc i plival na další dvě ženy, které se muže zastaly.

nacek-v-kolbenove-nahled

Podezřelý muž opouští stanici metra

Jedna z nich byla dokonce ve vysokém stupni těhotenství a útočník se jí posmíval a zesměšňoval ji velmi nevybíravým způsobem. Pak vystoupil ve stanici Kolbenova, neustále agresivně pokřikoval, pak dokonce hajloval.

Jakékoliv informace k tomuto agresivnímu muži přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. Jiný hajlující křikloun se projevil v pátek. Dokonce zranil muže, který ho okřiknul. Více o pátečním případu čtěte ZDE.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru