Dnes Neděle - zatazeno 24°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 15°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pozitivní test na covid-19 měl pražský primátor Hřib, pracovat chce z domácí izolace
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Foto: archiv

Pozitivní test na covid-19 měl pražský primátor Hřib, pracovat chce z domácí izolace

Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) měl pozitivní test na onemocnění covid-19. Informoval o tom na twitteru. Nemá výraznější příznaky, chce proto z domácí izolace pracovat.

„Covid pozitivní. Tak mě to nakonec také dostihlo, i když zatím bez žádných výraznějších příznaků. Nerad bych měl ale jakožto primátor v této době nebývalé uprchlické krize, kterou řešíme, pracovní výpadek. Maximum možného se proto budu snažit řešit online z domácí izolace,“ napsal.

Příští týden se koná ve čtvrtek zasedání pražského zastupitelstva, Hřib by chtěl komunikovat a hlasovat online, stejně jako to před ním už udělali z domácí izolaci některé zastupitelky a zastupitelé.

Hřibovi přáli politici přes twitter brzké uzdravení. Například radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě) nebo zastupitel Patrik Nacher (ANO). „Přeji brzké uzdravení a ať se to vyhne rodině a dětem,“ vzkázal primátorovi předseda klubu zastupitelů ANO Ondřej Prokop.

S radou přispěchal i Portugalec Sergio, který před pár dny natočil pražské strážníky, když se ho neurvale snažili vykázat z magistrály, po které jel na kole. „Pijte zázvorový čaj s citronem a hodně plivejte, zbytek doporučí doktor. Mně to pomohlo,“ napsal.


Autor: puc

O novou vakcínu proti covidu-19 je ve FTN zájem

27. října 2022 v 10:44

O novou vakcínu – Comirnaty BA.4/5 proti Covidu-19 je ve FTN zájem, v minulém týdnu si pro ni přišlo do očkovacího centra přes 1032 lidí.

O druhou posilující dávku očkování proti covidu-19 je v Krči zájem

23. srpna 2022 ve 14:24

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) již pátý týden očkuje proti covidu-19 takzvanou druhou posilující dávkou vakcíny (4. dávka). Je o ni zájem, uvedl mluvčí FTN Petr Sulek.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Další články
Nahoru