Dnes Pondělí - jasno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pozitivní test na covid-19 měl pražský primátor Hřib, pracovat chce z domácí izolace
Pražský primátor Zdeněk Hřib. Foto: archiv

Pozitivní test na covid-19 měl pražský primátor Hřib, pracovat chce z domácí izolace

Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) měl pozitivní test na onemocnění covid-19. Informoval o tom na twitteru. Nemá výraznější příznaky, chce proto z domácí izolace pracovat.

„Covid pozitivní. Tak mě to nakonec také dostihlo, i když zatím bez žádných výraznějších příznaků. Nerad bych měl ale jakožto primátor v této době nebývalé uprchlické krize, kterou řešíme, pracovní výpadek. Maximum možného se proto budu snažit řešit online z domácí izolace,“ napsal.

Příští týden se koná ve čtvrtek zasedání pražského zastupitelstva, Hřib by chtěl komunikovat a hlasovat online, stejně jako to před ním už udělali z domácí izolaci některé zastupitelky a zastupitelé.

Hřibovi přáli politici přes twitter brzké uzdravení. Například radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha Sobě) nebo zastupitel Patrik Nacher (ANO). „Přeji brzké uzdravení a ať se to vyhne rodině a dětem,“ vzkázal primátorovi předseda klubu zastupitelů ANO Ondřej Prokop.

S radou přispěchal i Portugalec Sergio, který před pár dny natočil pražské strážníky, když se ho neurvale snažili vykázat z magistrály, po které jel na kole. „Pijte zázvorový čaj s citronem a hodně plivejte, zbytek doporučí doktor. Mně to pomohlo,“ napsal.


Autor: puc

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru