Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pozici ředitele Městské knihovny v Praze obhájil dosavadní šéf Řehák
Staronový ředitel knihovny Tomáš Řehák. Foto: Městská knihovna v Praze

Pozici ředitele Městské knihovny v Praze obhájil dosavadní šéf Řehák

Pozici ředitele Městské knihovny v Praze (MKP) obhájil její dosavadní ředitel Tomáš Řehák. Výsledek výběrového řízení v pondělí schválili pražští radní. Řehák uspěl v trojici kandidátů, kteří se na post šéfa knihovny hlásili. Informovala o tom mluvčí MKP Lenka Hanzlíková. Řehák, který je absolvent Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, stanul poprvé ve vedení knihovny v roce 2002.

Výběrové řízení na ředitele/ředitelku MKP vypsalo hlavní město na základě usnesení, které ukládá zřizovateli příspěvkových organizací zorganizovat výběrové řízení každých šest let. Stávající ředitel Řehák svůj post obhájil a stává se tak znovu ředitelem jedné z největších českých knihoven.

Uchazeči/uchazečky o ředitelský post předkládali Koncepci s nástinem budoucího rozvoje knihovny, kterou posuzovala výběrová komise. Doporučení bylo jednoznačné a Rada Prahy Řeháka schválila na pozici ředitele pro další šestileté období v pondělí.

Výběrová komise rozhodla, že Řehákova koncepce budoucnosti knihovny je ze všech předložených nejlepší. „Koncepce ostatních dvou uchazečů nejsou dostatečně přesvědčivé a podle názoru členů komise nezaručují budoucí koncepční rozvoj této příspěvkové organizace," píše se v dokumentu schváleného radními.

„Těším se na to, že i v příštích šesti letech se budou služby knihovny rozvíjet tak, aby byly relevantními pro co největší počet obyvatel Prahy. A zároveň mám radost, že jsem tuto důvěru dostal tak říkajíc k narozeninám,“ uvedl Řehák.  

Tomáš Řehák se narodil 10. května 1964 a je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika.V Městské knihovně v Praze působí od začátku 90. let, nejdříve zastával pozici experta pro automatizaci knihovních agend, následně byl náměstkem ředitelky.

Do ředitelské funkce nastoupil v roce 2002, svůj post obhájil v roce 2017 a 2024. Zastává také post předsedy oborového Sdružení knihoven, je jedním z radních České televize a viceprezidentem kulturní sekce Unie zaměstnavatelských svazů ČR.

 Pražská městská knihovna ve svých více než 40 pobočkách nabízí přes dva miliony knih a dalších dokumentů. Zřizovatelem MKP je hlavní město.


Autor: Jan Puci

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru