Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pozemky důležité pro rozvoj okolí Negrelliho viaduktu koupí Praha za 11 milionů korun
Negrelliho viadukt. Foto: archiv ČKAIT

Pozemky důležité pro rozvoj okolí Negrelliho viaduktu koupí Praha za 11 milionů korun

Zastupitelé hlavního města na čtvrtečním zasedání schválili odkup osmi pozemků od Českých drah. Pozemky se nacházejí v katastru Karlína v okolí Negrelliho viaduktu a pod ním. Celková cena všech pozemků činí necelých 11 milionů korun. 

„Na pozemcích se nachází části komunikací, které již jsou v majetku hlavního města, a také zeleň. Pozemky jsou v okolí Negrelliho viaduktu a pod ním. Jejich odkupem sjednocuje hlavní město svůj majetek, který tak v budoucnu bude moci lépe strategicky rozvíjet,” řekl radní Prahy pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti).  

Mimo jiné se jedná o pozemky, kde se nacházejí části ulic Křižíkova, Malého, Pernerova, Pobřežní a Prvního pluku. Komunikace jsou ve vlastnictví hlavního města a ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. 

Na dalším odkupovaném pozemku se rozkládá menší park s travnatým povrchem a listnatými stromy. Součástí transakce jsou i pozemky pod některými z oblouků viaduktu.  

Negrelliho viadukt je z urbanistického hlediska bariérou oddělující Karlín od historického města. Město do budoucna plánuje revitalizovat jeho okolí a vybudovat vestavby v obloucích. 

První vestavba v oblouku číslo 36 je nyní v realizaci, přičemž ty zbývající bude možné zpřístupnit až po dvouletém pilotním provozu, který prověří dopad provozu na památkově chráněnou stavbu.  

Celkem hlavní město od Českých drah odkoupí osm pozemků o celkové rozloze 6 059 metrů čtverečních. Konečná kupní cena na základě znaleckého posudku činí 10 997 950 korun, tedy zhruba 1 815 korun za metr čtvereční. 

Konkrétně se jedná o pozemky parcelní číslo 812/3, 812/4, 826/3, 859/1, 861/1, 861/2, 863/3 a 874/5 v katastrálním území Karlín. 


Autor: puc

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru