dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - jasno
22°C
pozítří
Pondělí - jasno
23°C
Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2
Dříve slavná restaurace, dnes administrativní budova. Foto: Alena Pokorná / Wikimedia Commons

Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2

Městská část Praha 2 se zástupcem majitele jedná o možnostech odkupu bývalé Šretrovy restaurace s přilehlými pozemky v Riegrových sadech. Na pozemcích do loňského podzimu fungovala zahrádka lákající kromě posezení při občerstvení i na promítání filmů, živé sportovní přenosy a koncerty. V říjnu loňského roku skončila nájemci smlouva, uzavřená se soukromým vlastníkem pozemku, a v současné době není zahrádka provozována.

Praha 2 považuje za prioritní variantu obnovení funkce původní restaurace tak, jak fungovala v období 1930 až 1990. Možností je zřízení trvalého zařízení u letní scény, jež by bylo v souladu s požadavky hygieniků a orgánů památkové péče. V jednání je i varianta odkupu alespoň části pozemků a cesty. Vlastníkem budov i pozemků je společnost ZET-Invest. Praha 2 jedná se zástupcem majitele již několik měsíců.

„Ideální by bylo zcelit majetek a obnovit bývalou Šretrovu restauraci tak, jak byla navržena architektem Františkem Markem a postavena v letech 1931 až 1933. Je nesmyslné, aby uprostřed Riegrových sadů s památkovým režimem, které jsou svěřeny do vlastnictví naší městské části, byl cizí majetek. Komplikuje to situaci všem zúčastněným stranám,“ vysvětlil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Šretrova restaurace byla postavena ve 30. letech podle návrhu architekta Františka Marka. Byly tam salonky, taneční sály i pivnice. Celoročně otevřená terasa nabízela posezení až pro 1200 lidí. Na střeše budovy byla vyhlídková terasa. Restaurace fungovala do 90. let, kdy se dostala do soukromého vlastnictví a byla přestavěna na administrativní budovu.


Další články
Nahoru