dnes
Pátek - zatazeno
18°C
zítra
Sobota - zatazeno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
18°C
Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2
Dříve slavná restaurace, dnes administrativní budova. Foto: Alena Pokorná / Wikimedia Commons

Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2

Městská část Praha 2 se zástupcem majitele jedná o možnostech odkupu bývalé Šretrovy restaurace s přilehlými pozemky v Riegrových sadech. Na pozemcích do loňského podzimu fungovala zahrádka lákající kromě posezení při občerstvení i na promítání filmů, živé sportovní přenosy a koncerty. V říjnu loňského roku skončila nájemci smlouva, uzavřená se soukromým vlastníkem pozemku, a v současné době není zahrádka provozována.

Praha 2 považuje za prioritní variantu obnovení funkce původní restaurace tak, jak fungovala v období 1930 až 1990. Možností je zřízení trvalého zařízení u letní scény, jež by bylo v souladu s požadavky hygieniků a orgánů památkové péče. V jednání je i varianta odkupu alespoň části pozemků a cesty. Vlastníkem budov i pozemků je společnost ZET-Invest. Praha 2 jedná se zástupcem majitele již několik měsíců.

„Ideální by bylo zcelit majetek a obnovit bývalou Šretrovu restauraci tak, jak byla navržena architektem Františkem Markem a postavena v letech 1931 až 1933. Je nesmyslné, aby uprostřed Riegrových sadů s památkovým režimem, které jsou svěřeny do vlastnictví naší městské části, byl cizí majetek. Komplikuje to situaci všem zúčastněným stranám,“ vysvětlil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Šretrova restaurace byla postavena ve 30. letech podle návrhu architekta Františka Marka. Byly tam salonky, taneční sály i pivnice. Celoročně otevřená terasa nabízela posezení až pro 1200 lidí. Na střeše budovy byla vyhlídková terasa. Restaurace fungovala do 90. let, kdy se dostala do soukromého vlastnictví a byla přestavěna na administrativní budovu.


Praha chystá rozšíření svozu bioodpadu rostlinného původu

14. října 2019 ve 20:22

Praha rozšiřuje možnosti svozu bioodpadu rostlinného původu. Ten tvoří v současné době až 40 procent směsného komunálního odpadu v metropoli. Vedení hlavního města chce bioodpad separovat a dále jej využívat pro výrobu bioplynu nebo kompostu. Rada hl. m. Prahy na dnešním zasedání souhlasila se...

Policie nachystala bezpečnostní opatření na fotbal se Severním Irskem

14. října 2019 v 09:04

Pražská policie přichystala v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi mužstvy reprezentace České republiky a Severního Irska bezpečnostní opatření.

Komise vybírá vítězný projekt Nového domova

13. října 2019 v 11:02

Výstavba moderního pobytového domu pro seniory a lidi s Alzheimerovou chorobou s kapacitou 100 lůžek by mohla začít už v roce 2021. Poskytovat bude nepřetržitou 24hodinovou péči.

Další články
Nahoru