dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
23°C
Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2
Dříve slavná restaurace, dnes administrativní budova. Foto: Alena Pokorná / Wikimedia Commons

Pozemky a budovu bývalé restaurace v Riegrových sadech chce získat Praha 2

Městská část Praha 2 se zástupcem majitele jedná o možnostech odkupu bývalé Šretrovy restaurace s přilehlými pozemky v Riegrových sadech. Na pozemcích do loňského podzimu fungovala zahrádka lákající kromě posezení při občerstvení i na promítání filmů, živé sportovní přenosy a koncerty. V říjnu loňského roku skončila nájemci smlouva, uzavřená se soukromým vlastníkem pozemku, a v současné době není zahrádka provozována.

Praha 2 považuje za prioritní variantu obnovení funkce původní restaurace tak, jak fungovala v období 1930 až 1990. Možností je zřízení trvalého zařízení u letní scény, jež by bylo v souladu s požadavky hygieniků a orgánů památkové péče. V jednání je i varianta odkupu alespoň části pozemků a cesty. Vlastníkem budov i pozemků je společnost ZET-Invest. Praha 2 jedná se zástupcem majitele již několik měsíců.

„Ideální by bylo zcelit majetek a obnovit bývalou Šretrovu restauraci tak, jak byla navržena architektem Františkem Markem a postavena v letech 1931 až 1933. Je nesmyslné, aby uprostřed Riegrových sadů s památkovým režimem, které jsou svěřeny do vlastnictví naší městské části, byl cizí majetek. Komplikuje to situaci všem zúčastněným stranám,“ vysvětlil místostarosta Prahy 2 Václav Vondrášek.

Šretrova restaurace byla postavena ve 30. letech podle návrhu architekta Františka Marka. Byly tam salonky, taneční sály i pivnice. Celoročně otevřená terasa nabízela posezení až pro 1200 lidí. Na střeše budovy byla vyhlídková terasa. Restaurace fungovala do 90. let, kdy se dostala do soukromého vlastnictví a byla přestavěna na administrativní budovu.


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru