Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pozemkový úřad chce zvrátit restituci pozemků pod stovkami bytů na Smíchově
Rezidenční komplex Císařka byl dokončen v roce 2010. Foto: landia.cz

Pozemkový úřad chce zvrátit restituci pozemků pod stovkami bytů na Smíchově

Státní pozemkový úřad (SPÚ) připravuje dovolání k Nejvyššímu soudu, kterým chce zvrátit rozhodnutí soudů o pozemcích na Smíchově, na nichž stojí bytové domy se stovkami bytů. Pozemky pod domy úřad v restitučním řízení nevydal, oprávněné osoby se ale u soudů domohly změny rozhodnutí. 

Rezidence Císařka I a II, které na pozemcích stojí, byly podle webu inženýrské a investiční společnosti Landia Management dokončeny v roce 2010. Jde o 350 bytů v menších viladomech v sousedství Nemocnice Na Homolce.

Pozemkový úřad uvedl, že v současné době čelí velkému množství dotazů od vlastníků bytů, které katastrální úřad obeslal informací o změně vlastnictví k pozemkům.

Rozhodnutí pražských soudů o vydání pozemků chce pozemkový úřad napadnout u Nejvyššího soudu. „Jelikož Státní pozemkový úřad s tímto závěrem soudů nesouhlasí, připravuje podání dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně a vyvine maximální úsilí ke změně rozhodnutí soudů v Praze," uvedla mluvčí SPÚ Petra Kazdová.

Na pozemcích pod bytovými domy bývaly v minulosti vinice, v polovině 18. století už převážně polnosti kolem usedlosti Císařka. Ve 30. letech minulého století podle mluvčí SPÚ měl Císařku v majetku Leopold Sachs.

V roce 1938 byla usedlost z velké části zbourána, polorozbořené chlévy se doslaly po roce 1945 do správy podniku Sady, lesy, zahradnictví, doplnila Kazdová.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru