Dnes Neděle - oblacno 17°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 8°C
Neděle 11. 4. 2021
Svátek má Izabela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár zničil byt v Praze 11, hasiči evakuovali třicet lidí
Hasiči dokumentují místo požáru. Foto: HZS Praha

Požár zničil byt v Praze 11, hasiči evakuovali třicet lidí

Půl hodiny před dnešním polednem začalo zasahovat šest jednotek hasičů v ulici Proutěná v Praze 11 u požáru bytu ve čtvrtém nadzemní podlaží obytného domu.

Zásah profesionálním i dobrovolným hasičům ztěžoval fakt, že na nemohli dostat přímo na místo požáru kvůli zaparkovaným autům. Museli tak natáhnou dopravní vedení.

Plameny dostali pod kontrolu půl hodiny po příjezdu na místo. „Během zásahu bylo evakuováno 30 osob, jedna byla předána do péče zdravotníků,“ popsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Po lokalizaci plamenů hasiči rozebírali ohořelé části vybavení bytu, který byl požárem zcela zničen. Zplodiny hoření poškodily i byt nad vyhořelým bytem. Pro některé nájemníky zajistili zástupci městské části náhradní ubytování.

S ohledem na poškození fasády domu hasiči museli ještě část zateplení rozebrat za pomoci výškové techniky. Příčinu a rozsah škod určí vyšetřování.


Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

Včera v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Praha 5 chystá vlastní geoportál. Vyhledá hřiště, školy nebo volební místnosti

8. dubna 2021 v 07:36

Praha 5 plánuje spustit vlastní geoportál, interaktivní mapu, která občanům pomůže lépe se orientovat na území městské části a zjednoduší i řešení problémů v různých oblastech života.

Praha 8 nabízí granty pro rok 2021

7. dubna 2021 v 17:21

Spolky a organizace v osmé městské části mohou získat finanční příspěvek v oblastech sport, volný čas, kultura a sociální oblast. Celkově je na všechny oblasti vyčleněno 13 milionů korun.

Výzkum: Jak se na Palmovce cítíme a jak ji vnímáme

7. dubna 2021 v 07:52

To byly základní otázky sociologicko-antropologického výzkumu, který pomůže osmé městské části při plánování dalších kroků pro zklidnění a modernizaci Palmovky.

Další články
Nahoru