dnes
Středa - polojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
26°C
Noční požár ve Strašnicích poničil dva byty a způsobil škodu kolem dvou milionů korun
Foto: HZS Praha / Jiří Dvořák

Noční požár ve Strašnicích poničil dva byty a způsobil škodu kolem dvou milionů korun

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes 20 minut po půlnoci ve Věšínově ulici v Praze 10 u požáru bytu obytného domu. V době příjezdu jednotky na místo ve Strašnicích byl požár již v plném rozsahu.

„Hasiči použili výškovou techniku a okamžitě zahájili záchranu osob z domu. V 00:47 hodin byl požár pod kontrolou, hasiči zachránili sedm osob, které si postupně převzala do péče zdravotnická záchranná služba," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. .

Požár zničil veškeré vybavení bytu, plameny poškodily částečně i byt nad požárem. Mimo dva poškozené byty jsou další bytové jednotky obyvatelné a lidé se tak mohli vrátit do svých domovů.

Příčina požáru se vyšetřuje, škoda byla odhadnuta na dva miliony korun. V noci na dnešek zasahovali pražští hasiči také u požáru zdevastovaného objektu v Jeseniově ulici na Žižkově. Při požáru nebyl nikdo zraněn.


Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

Včera ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Strážníci zadrželi řidiče, který vjel do zákazu vjezdu. Nadýchal téměř 1 ‰ alkoholu

1. července 2019 v 17:16

Pražští strážníci zastavili řidiče zásobovacího vozidla, který chtěl vjet do zákazu vjezdu. Na jejich upozornění a doporučení objízdné trasy zareagoval vulgárně a zákaz nerespektoval. Řidiče se podařilo zastavit a za pomoci donucovacích prostředků vyvést z vozidla. Navíc dechová zkouška prokázala...

Cizinec jako nelegální řidič alternativní taxislužby

28. června 2019 v 18:06

Taxi tým pražské městské policie řešil případ cizince, který řídil vozidlo sdílené alternativní taxislužby a využíval cizí průkaz řidiče. Navíc se zjistilo, že je s ním vedeno řízení o vyhoštění z České republiky

Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

24. června 2019 ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Další články
Nahoru