dnes
Pátek - jasno
1°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
8°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
11°C
Noční požár ve Strašnicích poničil dva byty a způsobil škodu kolem dvou milionů korun
Foto: HZS Praha / Jiří Dvořák

Noční požár ve Strašnicích poničil dva byty a způsobil škodu kolem dvou milionů korun

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes 20 minut po půlnoci ve Věšínově ulici v Praze 10 u požáru bytu obytného domu. V době příjezdu jednotky na místo ve Strašnicích byl požár již v plném rozsahu.

„Hasiči použili výškovou techniku a okamžitě zahájili záchranu osob z domu. V 00:47 hodin byl požár pod kontrolou, hasiči zachránili sedm osob, které si postupně převzala do péče zdravotnická záchranná služba," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. .

Požár zničil veškeré vybavení bytu, plameny poškodily částečně i byt nad požárem. Mimo dva poškozené byty jsou další bytové jednotky obyvatelné a lidé se tak mohli vrátit do svých domovů.

Příčina požáru se vyšetřuje, škoda byla odhadnuta na dva miliony korun. V noci na dnešek zasahovali pražští hasiči také u požáru zdevastovaného objektu v Jeseniově ulici na Žižkově. Při požáru nebyl nikdo zraněn.


Včera v Suchdole uklouzl kůň, pomohli hasiči

4. prosince 2019 ve 13:07

V úterý 3. prosince od 13:40 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů v Suchdole, kde kůň uklouzl ve stáji a nemohl se zvednout.

Jel opilý v protisměru, po zadržení nabízel policistům úplatek

2. prosince 2019 ve 13:10

Policisté z místního oddělení Letňany zastavili ve středu 27. listopadu v ulici Veselská v Praze 9 auto, které jelo v protisměru. U řidiče byla provedena dechová zkouška, při které nadýchal téměř dvě a půl promile alkoholu.

Zloděj se krčil za dveřmi

28. listopadu 2019 v 11:53

Během obchůzky svého okrsku neunikl pozornosti strážníka vylomený zámek skladu a muž krčící se za dveřmi. Pokus o útěk byl marný.

Hasiči vyprostili osobu ze sklepa

26. listopadu 2019 v 19:25

Dnes v 11:12 vyjela lezecká skupina hasičů z krčské stanice do ulice Návršní v Praze 4 k záchraně osoby po pádu do sklepních prostor. Po příjezdu na místo poškozená osoba komunikovala.

Zachtělo se mu čokoládových vajíček, nakonec mu došel dech

24. listopadu 2019 ve 14:38

Plato čokoládových vajíček odcizil v pondělí z prodejny jednatřicetiletý muž. Ve chvíli, kdy si odcizené zboží přendával do batohu, ho „načapali“ strážníci. Ani následný pokus o útěk mu nevyšel.

Sedmdesátiletý muž při cestě do banky zaparkoval bezohledně, nakonec z toho byla bitka. Nazlobená žena to začala řešit po svém

24. listopadu 2019 ve 14:30

Dobře a správně zaparkovat je Praze čím dál větší problém a řidiči ho řeší po svém. Občas dost svérázně. Někdy se svezou na kapotě, jindy použijí vodní postřik. V Dejvicích vypouštěli pneumatiky, „kradli“ brýle a na řadu přišly i pěsti. Strážníku, co...

Další články
Nahoru