Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Požár skladu kulis v Praze 4 způsobil škodu několik milionů korun
Zásah hasičů ve skladu kulis. Foto: HZS Praha

Požár skladu kulis v Praze 4 způsobil škodu několik milionů korun

Škodu několik milionů korun způsobil ranní požár skladu kulis v ulici U Michelského lesa. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Hořel jednopodlažní objekt na ploše asi deset krát patnáct metrů. Hasiči na místě zasahovali od pěti hodin, boj s ohněm jim trval zhruba hodinu. „Nasazeno je několik vodních proudů na dohašování,“ popsal zásah Kavka.

Ve skladu byly tlakové lahve, které hasiči vynesli a ochlazovali. Plameny se rozšířily do vedlejší garáže, kde došlo k poškození uskladněných lodních motorů.

Nikdo se nezranil, příčina požáru se vyšetřuje.


Autor: puc

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru