dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Požár rodinného domu v Praze 9 měl tragickou dohru
Zásah hasičům komplikoval hustý kouř. Foto: Radek Krahulík / HZS Praha

Požár rodinného domu v Praze 9 měl tragickou dohru

Pár minut před dvaadvacátou hodinou vyjížděli včera hasiči z Holešovic a Satalic k požáru rodinného domu v Střížkovské ulici. Při zásahu se už bohužel nepodařil zachránit život nájemníka a psa.

„Dům byl silně zakouřený a pohyb v něm nebyl snadný. Malá viditelnost kvůli kouři ztěžovala zasahujícím hasičům práci. Podle svědků se měl uvnitř domu nacházet člověk,“ uvedla mluvčí pražského hasičského sboru Pavlína Adamcová.

Zatímco jedna skupina hasičů hasila požár, jejich kolegové vyhledávali nájemníka. Nejdříve byl z domu ve čtvrt na jedenáct vynesen mrtvý pes, o pár minut později byl nalezen pětatřicetiletý muž.

Bohužel i na jeho záchranu bylo pozdě. Lékař ještě na místě konstatoval, že tělo nenese známky násilí a vyloučil cizí zavinění. To by ještě měla potvrdit nařízená pitva.

Ve 22:30 měli hasiči požár pod kontrolou. Předběžná škoda, způsobená „ohnivým kohoutem“, je odhadnuta na 300 tisíc korun. Policisté budou zjišťovat nejen okolnosti smrti muže, ale i příčinu vzniku požáru.

„Na místě zajistili jednoho muže, který v domě bydlel a skončil na policejní služebně, aby vysvětlil veškeré okolnosti události. Po podaném vysvětlení byl propuštěn,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Další krátké zprávy
Nahoru