Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár poničil v zahradě Kinských dřevěný pravoslavný kostel ze 17. století
Dohašování požáru dřevěného kostela. Foto: HZS Praha

Požár poničil v zahradě Kinských dřevěný pravoslavný kostel ze 17. století

V zahradě Kinských dnes odpoledne hořel památkově chráněný dřevěný kostel svatého Michala ze 17. století. Požár zasáhl spodní část stavby i tři věže, šindelová střecha objektu se částečně propadla, konstrukce prohořela na trámy. Rozsah škod a příčinu ohně hasiči zjišťují.

Čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů zasahovaly na místě od 15:06 hodin. Po příjezdu na místo byla spodní část celodřevěného kostela v plamenech. Hasiči s ohledem na počet jednotek, které u ohně zasahovaly, vyhlásili druhý stupeň poplachu.

„Nasazeny byly čtyři vodní proudy, zásah probíhal v dýchací technice. Před půl čtvrtou došlo bohužel ke zřícení dřevěné konstrukce věže kostela,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Z objektu hasiči vynesli několik propan-butanových lahví, které ochlazovali. V 15:44 hodin byla ohlášena lokalizace požáru, probíhalo dohašování ohořelých částí kostela. Nikdo nebyl zraněn.

Příčinu požáru a rozsah škod zjišťují hasičští a policejní vyšetřovatelé. Vzhledem ke stáří kostela budou škody značné. Zítra ráno proběhne došetření a dopřesnění škody.

Pravoslavný kostel svatého Michala, nazývaný někdy také karpatský, stál původně v obci Velké Loučky u Mukačeva na Ukrajině. Na tehdejší Podkarpatské Rusi, která byla mezi světovými válkami součástí Československa, byl rozebrán, převezen a znovu postaven v Praze v roce 1929.


Zájemci se mohou hlásit do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021

Dnes ve 12:20

Již potřinácté Nadační fond Cesta ke vzdělání nabízí možnost pražským studentům a pedagogům zapojit se do grantového programu Cesta ke vzdělání 2021, který poskytuje příspěvky na vzdělávací pobyty v zahraničí, stáže či soutěže. Jedním z nich je také i pomoc se začleňováním studentů se speciálními...

Praha finančně podpoří kontaktní místo pro bydlení Prahy 14

Dnes ve 12:08

Pražští radní jednali o finanční podpoře Kontaktního místa pro bydlení na území Prahy 14. Neinvestiční účelová dotace ve výši necelých 835 000 korun umožní personální zajištění provozu tohoto místa, které poskytne poradenství lidem v bytové nouzi, do konce roku...

Diskuze radních a odborníků o dostupném rodinném bydlení v Praze 8

Včera ve 20:32

V Centru architektury a městského plánování se z iniciativy radního městské části Praha 8 pro strategický rozvoj Tomáše Hřebíka a radní hl. m. Prahy pro oblast legislativy, veřejné správy a podpory bydlení Hany Kordové Marvanové konala panelová diskuse zaměřená na dostupnost bydlení v Praze 8, a...

Praha pronajme čtyři byty Dětskému domovu Dolní Počernice

Včera ve 20:00

Rada hlavního města Prahy schválila pronájem čtyř městských bytů pražské příspěvkové organizaci Dětský domov v Dolních Počernicích. Dva byty bude využívat tzv. rodinná skupina, další dva poslouží jako startovací či cvičné.

Povodňová aktivita prozatím ustala, otevírají se náplavky i Čertovka

Včera v 16:04

Průtok Vltavy je od noci příznivý a dnes dopoledne v 10 hodin byl 403 m3/s, což je pod hranicí prvního stupně povodňové aktivity. Stále se však jedná o zvýšenou hodnotu průtoku. Počasí by se v následujících dvou dnech nemělo měnit a situace by měla být podobná i v následujících sedmi dnech. Na...

Další články
Nahoru