Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Požár na balkoně bytu v Praze 7 způsobil škodu přes čtvrt milionu korun
Požárem poškozený balkon. Foto: HZS Praha

Požár na balkoně bytu v Praze 7 způsobil škodu přes čtvrt milionu korun

Včera krátce před 16. hodinou zasahovali hasiči v ulici Varhulíkové v Praze 7 u požáru na balkoně obytného domu. Plameny se částečně rozšířily do bytu a na rákosové obložení dalších balkonů.

Na místě zasahovaly tři jednotky pražských profesionálních hasičů. Na lokalizaci požáru nasadili hasiči jeden vodní proud, plameny dostali pod kontrolu v 16:08 hodin.

„Následovalo dohašování a kontrola okolních bytů. U požáru zasahovala i jednotka dobrovolných hasičů z Letňan,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.  

Příčina požáru je v šetření hasičských vyšetřovatelů, škoda byla odhadnuta na 300 000 korun.


Autor: red

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru