dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Požár kulis pro ságu o templářích natáčení nezastaví
Požár způsobil velké škody. Ilustrační foto: freeimages

Požár kulis pro ságu o templářích natáčení nezastaví

Páteční požár filmových kulis pro seriál Knightfall nezpůsobil škodu společnosti Barrandov Studio. Ta pouze stavěla dekorace historické Paříže. Škoda vznikla společnosti Stillking Films, která pro Američany zajišťovala produkci v Česku a pozemky sousedící se studii na Barrandově si pronajala. Oheň podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun. Příčinu požáru odhalí až odborná znalecká zkoumání.

„Nám vznikla zanedbatelná škoda, vše jde za společností Stillking Films, která se stará o servis filmu. My jsme stavěli dekorace, ne však na svém pozemku," uvedl obchodní ředitel společnosti Barrandov Studio Petr Tichý. Šéf filmové a televizní produkce společnosti Stillking Films deníku Právo potvrdil, že shořelé kulisy byly pojištěny.

Podle Tichého se v těchto chvílích producent rozhoduje, zda bude dostavovat dekoraci celou, nebo jenom částečně. Seriál se měl v připravených kulisách začít natáčet již o víkendu. Požár natáčení nezastaví. Bude se pracovat v exteriérech i v barrandovských studiích. „Není jediný důvod ukončit natáčení. Je to jen komplikace v natáčecím plánu a produkce ho nyní upravuje, aby štáb pokračoval v práci v jiné lokalitě," sdělil ČTK Tichý.

Američané začali seriál pro stanici History Channel točit v Chorvatsku, do Česka se přesunuli v červenci přibližně na pět měsíců. Příběh seriálu Knightfall se odehrává mezi 13. a 14. stoletím a zachycuje skutečné události, které vedly k pronásledování a pádu templářských rytířů.

Natáčet se podle původního plánu mělo do prosince třeba na Točníku, v Průhonicích či v Doksanech. Filmovým architektem je Ondřej Nekvasil.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru