Dnes Pátek - snih 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel, doprava na Jižní spojce a jejích příjezdech kolabuje
Kamion po požáru. Foto: HZS Praha

Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel, doprava na Jižní spojce a jejích příjezdech kolabuje

Lochkovský tunel na Pražském okruhu je ve směru k ruzyňskému letišti uzavřen kvůli požáru kamionu s potravinami. Nikdo se při něm nezranil. Omezení kvůli odklízecím pracím potrvá do dopoledních hodin, informovali hasiči v tiskové zprávě. Předběžná škoda činí 2,5 milionu korun, příčina se zjišťuje.

Kvůli zavření Lochkovského tunelu je neprůjezdný také navazující Komořanský tunel ve směru k letišti. Řidiči objíždí Pražský okruh po Jižní spojce, doprava na mnoha místech kolabuje. Kromě Jižní spojky jsou ucpané i příjezdy k ní.

K požáru kamionu v Lochkovském tunelu bylo vysláno šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů společně s chemickou službou z Petřin na výměnu tlakových lahví v dýchacích přístrojích.

Jednalo se o požár kabiny kamionu, plameny se postupně rozšířily i do izolace návěsu. Na místě hasiči spolupracovali s policisty a preventivně byli zavoláni i záchranáři, byť se nikdo nezranil.

Zasažená izolace a vyhledávání ohnisek zaměstnalo hasiče na několik dalších hodin, během kterých se na místě vystřídalo dalších šest stanic. „Bylo potřeba rozebrat konstrukci a vyložit potraviny, které kamion převážel,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Krátce před třetí hodinou ranní byl zprovozněn provoz v tunelu ve směru na dálnici D1. V 5:28 hod byl požár lokalizován, kamion byl specializovanou firmou vytažen z tunelu a začaly likvidační práce, které budou na místě trvat i během dopoledne.


Začíná další část rekonstrukce Jabloňové ulice

Včera ve 12:30

Technická správa komunikací začne po zimní přestávce pracovat na další části rekonstrukce Jabloňové ulice, v úseku V Korytech – Topolová na území Prahy 10.

Uzavření cyklotrasy podél Strakonické

Včera ve 12:24

V období od 8. března do 31. prosince 2021 se uskuteční několik dlouhodobých uzavírek frekventované cyklotrasy EuroVelo 4/A1 v Praze v úseku ulice Dostihová – Barrandovský most z důvodu stavebních prací při rozšiřování komunikace Strakonická. 

Po zimní přestávce pokračují práce v Türkově ulici

3. března 2021 ve 12:30

Technická správa komunikací (TSK) začne od 15. března 2021 se stavebními pracemi na mostním objektu X699 v ulici Türkova. Práce by měly skončit 31. května 2021.

V úseku Flora – Náměstí Míru nepojedou tramvaje

2. března 2021 v 15:37

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází od pátku 5. března od 20 hodin do neděle 7. března přibližně do 22:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

2. března 2021 v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

1. března 2021 ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

1. března 2021 v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Další články
Nahoru