Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel, doprava na Jižní spojce a jejích příjezdech kolabuje
Kamion po požáru. Foto: HZS Praha

Požár kamionu uzavřel Lochkovský tunel, doprava na Jižní spojce a jejích příjezdech kolabuje

Lochkovský tunel na Pražském okruhu je ve směru k ruzyňskému letišti uzavřen kvůli požáru kamionu s potravinami. Nikdo se při něm nezranil. Omezení kvůli odklízecím pracím potrvá do dopoledních hodin, informovali hasiči v tiskové zprávě. Předběžná škoda činí 2,5 milionu korun, příčina se zjišťuje.

Kvůli zavření Lochkovského tunelu je neprůjezdný také navazující Komořanský tunel ve směru k letišti. Řidiči objíždí Pražský okruh po Jižní spojce, doprava na mnoha místech kolabuje. Kromě Jižní spojky jsou ucpané i příjezdy k ní.

K požáru kamionu v Lochkovském tunelu bylo vysláno šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů společně s chemickou službou z Petřin na výměnu tlakových lahví v dýchacích přístrojích.

Jednalo se o požár kabiny kamionu, plameny se postupně rozšířily i do izolace návěsu. Na místě hasiči spolupracovali s policisty a preventivně byli zavoláni i záchranáři, byť se nikdo nezranil.

Zasažená izolace a vyhledávání ohnisek zaměstnalo hasiče na několik dalších hodin, během kterých se na místě vystřídalo dalších šest stanic. „Bylo potřeba rozebrat konstrukci a vyložit potraviny, které kamion převážel,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.

Krátce před třetí hodinou ranní byl zprovozněn provoz v tunelu ve směru na dálnici D1. V 5:28 hod byl požár lokalizován, kamion byl specializovanou firmou vytažen z tunelu a začaly likvidační práce, které budou na místě trvat i během dopoledne.


Festival United Islands of Prague omezí dopravu

Dnes ve 13:50

V pátek 25. a v sobotu 26. června se v Praze na Střeleckém ostrově, Kampě, Dětském ostrově a Janáčkově nábřeží uskuteční festival United Islands of Prague. V sobotu od 6 do 24 hodin budou v souvislosti s touto akcí na komunikacích v Praze 1 a 5 – most Legií, Janáčkovo nábřeží, Vítězná a...

Práce na Hrozenkovské začíná v červenci

Dnes ve 13:09

Technická správa komunikací začne 1. července s pracemi na komunikaci Hrozenkovská v úseku Nedašovská – K Třešňovce. Stavba by měla skončit během září 2021.

Uzavření Letenského a Těšnovského tunelu

Včera v 06:15

Z důvodu hlavních prohlídek Letenského a Těšnovského tunelu budou od čtvrtka 24. června od 23 hodin do pátku 25. června do 5 hodin tunely uzavřeny.

Nové vlaky na Kralupsko a Berounsko

19. června 2021 v 06:27

Praha a Středočeský kraj se dohodly na objednání nových 20 elektrických a 10 motorových jednotek pro železniční tratě z Prahy do Kralup nad Vltavou včetně pokračování do Ústeckého kraje a také na linky S6 a S7 do Berouna včetně linky S75 z Beroun přes Křivoklát do...

Spanilá jízda skútrů Vespa Prahou ovlivní dopravu

17. června 2021 v 08:34

V sobotu 19. června se v Praze uskuteční Spanilá jízda skútrů Vespa. Povede po komunikacích na území městských částí Praha 1, 2, 3, 5, 6, 7 a 8. V trase jízdy je povolen pohyblivý zábor. 

Tunelový komplex Blanka bude dnes v noci uzavřen

17. června 2021 v 06:56

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od čtvrtka 17. června od 23 hodin do pátku 18. června do 5 hodin uzavřen.

Porucha trakčního vedení zastavila v části metropole vlaky

16. června 2021 ve 13:45

Dnes ráno došlo kolem osmé hodiny v železniční stanici Praha-Vysočany k poruše trakčního vedení. Provoz vlaků mezi Vysočany a Masarykovým nádražím byl proto zastaven. Některé vlaky byly v tomto úseku odřeknuty a cestující měli místo nich možnost použít MHD. Jiné spoje jely odklonem. Kolem půl...

Další články
Nahoru