Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár hangáru na Točné způsobil milionovou škodu, historická letadla se podařilo zachránit
Zásah hasičů na letišti Točná. Foto: Milan Pacík / MC - GŘ HZS ČR

Požár hangáru na Točné způsobil milionovou škodu, historická letadla se podařilo zachránit

Čtvrt hodiny před devátou hodinou ranní byl dnes nahlášen požár hangáru na letišti Točná v Praze 12. Na místo byli vysláni hasiči z pěti profesionálních a sedmi dobrovolných jednotek, včetně chemické služby z Petřin.

Kvůli zásahu byl vyhlášen II. stupeň poplachu a za deset minut byla na místě první jednotka, která zjistila, že se jedná o hangár o velikosti 200 metrů čtverečních, který byl zasažen plameny na jedné stěně a na střeše. Hořel i přilehlý dřevěný přístřešek.

„Před příjezdem jednotek hasičů objekt opustilo sedm osob a zaměstnanci byla vytažena tři historická letadla, dalších pět letadel pomohli evakuovat hasiči a tímto rychlým zásahem zaměstnanců na letišti a hasičů bylo zabráněno mnohamilionovým škodám,“ sdělil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Byť se nikdo nezranil, na místo byla preventivně vyslána záchranná služba. Policisté zajišťovali přístupové cesty pro zasahující hasiče. V 9:45 hodin byl už požár pod kontrolou a následovalo dohašování, rozebírání konstrukce a kontrola termokamerou.

Plameny byl tedy zasažen pouze hangár a přístřešek. Odhadovaná škoda je prozatím vyčíslena na jeden milion korun. Příčina požáru se vyšetřuje.

Majitel muzea, podnikatel Ivo Lukačovič, uvedl, že všechna letadla jsou v pořádku. „Chtěl bych tímto poděkovat všem zasahujícím složkám Integrovaného záchranného systému za jejich profesionální zásah. Díky jim jsou škody minimální. Hangár snad opravíme co nejdříve,“ uvedl na twitteru.

V pořádku je i historický letoun Lockheed Electra 10A, který na letišti parkuje a patřil podnikateli Janu Antonínovi Baťovi. Na Točné je také dvojice replik meziválečných letadel značky Avia nebo první poválečný československý letoun Sokol M1C.


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru