Dnes Neděle - polojasno 27°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí
Zásah hasičů v Bohnicích. Foto: HZS Praha

Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí

Dnes dopoledne zasahovali hasiči v bohnické ulici Řepínská u požáru bytu v čtyřpatrovém domově pro seniory. Evakuovány byly dvě desítky lidí.

Požár byl nahlášen kolem 10:40, krátce před půl dvanáctou už byl pod kontrolou. Poté byl objekt odvětrán pomocí přetlakové ventilace a zkontrolovány všechny byty.

„Během zásahu bylo evakuováno 20 osob,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Záchranáři celkem zkontrolovali 32 lidí.

Na vyšetření do nemocnice převezli tři lidi, všichni jsou mimo ohrožení života. Žena a muž se lehce nadýchali zplodin hoření, další ženě se udělalo nevolno

Velitel zásahu pro evakuované a zachráněné povolal evakuační autobus, na místo dorazil i zástupce radnice Prahy 8 kvůli náhradnímu ubytování.

Po poledni se mohli obyvatelé domu postupně vracet za asistence hasičů do svých bytů. Předběžná škoda byla vyčíslena na milion korun a příčinou byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru