Dnes Neděle - zatazeno 5°C
Zítra Pondělí - zatazeno 5°C
Neděle 23. 1. 2022
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí
Zásah hasičů v Bohnicích. Foto: HZS Praha

Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí

Dnes dopoledne zasahovali hasiči v bohnické ulici Řepínská u požáru bytu v čtyřpatrovém domově pro seniory. Evakuovány byly dvě desítky lidí.

Požár byl nahlášen kolem 10:40, krátce před půl dvanáctou už byl pod kontrolou. Poté byl objekt odvětrán pomocí přetlakové ventilace a zkontrolovány všechny byty.

„Během zásahu bylo evakuováno 20 osob,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Záchranáři celkem zkontrolovali 32 lidí.

Na vyšetření do nemocnice převezli tři lidi, všichni jsou mimo ohrožení života. Žena a muž se lehce nadýchali zplodin hoření, další ženě se udělalo nevolno

Velitel zásahu pro evakuované a zachráněné povolal evakuační autobus, na místo dorazil i zástupce radnice Prahy 8 kvůli náhradnímu ubytování.

Po poledni se mohli obyvatelé domu postupně vracet za asistence hasičů do svých bytů. Předběžná škoda byla vyčíslena na milion korun a příčinou byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru