Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí
Zásah hasičů v Bohnicích. Foto: HZS Praha

Požár bytu vyhnal z domova pro seniory dvacet lidí

Dnes dopoledne zasahovali hasiči v bohnické ulici Řepínská u požáru bytu v čtyřpatrovém domově pro seniory. Evakuovány byly dvě desítky lidí.

Požár byl nahlášen kolem 10:40, krátce před půl dvanáctou už byl pod kontrolou. Poté byl objekt odvětrán pomocí přetlakové ventilace a zkontrolovány všechny byty.

„Během zásahu bylo evakuováno 20 osob,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Záchranáři celkem zkontrolovali 32 lidí.

Na vyšetření do nemocnice převezli tři lidi, všichni jsou mimo ohrožení života. Žena a muž se lehce nadýchali zplodin hoření, další ženě se udělalo nevolno

Velitel zásahu pro evakuované a zachráněné povolal evakuační autobus, na místo dorazil i zástupce radnice Prahy 8 kvůli náhradnímu ubytování.

Po poledni se mohli obyvatelé domu postupně vracet za asistence hasičů do svých bytů. Předběžná škoda byla vyčíslena na milion korun a příčinou byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm.


Autor: red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Veřejné projednání návrhů participativního rozpočtu Prahy 15

12. října 2021 ve 14:01

Pokud vás zaujaly návrhy v participativním rozpočtu a máte k návrhům otázky a připomínky, přijďte a diskutujte o nich s navrhovateli a zástupci radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru