dnes
Středa - oblacno
25°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
27°C
pozítří
Pátek - bourky
24°C
Požár bytu v Praze 6 způsobil větší škody, evakuováno bylo 14 lidí
Evakuace dítěte z domu. Foto: Jan Kostík / HZS Praha

Požár bytu v Praze 6 způsobil větší škody, evakuováno bylo 14 lidí

Dnes ráno bylo krátce po sedmé hodině nahlášen požár bytu v ulici Buzulucká v Dejvicích. Oheň vzplál v jednom z pokojů. Na místo vyjelo několik jednotek hasičů, chemická služba z Petřin, policisté i záchranáři.

Od operačního střediska měly zasahující jednotky informace, že se ve 4. a 5. nadzemním podlaží jsou lidé, kteří se kvůli zakouřené chodbě nemohou dostat ven.

První hasiči dorazili na místo za pět minut od nahlášení. Hned po příjezdu byla zahájena evakuace a záchrana osob. „Evakuováno bylo 14 osob, z toho 3 děti,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Po odvětrání obytných prostor a kontrole se mohli nájemníci vrátit do objektu. Škoda byla odhadnuta na 1,5 milionu korun a příčina je v šetření policejních a hasičských vyšetřovatelů.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

Včera v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru