Dnes Čtvrtek - jasno 15°C
Zítra Pátek - polojasno 15°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru
Zásah hasičů a záchranářů začal za úsvitu, nájemníci museli opustit své byty a čekat před domem. Foto: HZS Praha

Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru

V ulici Ječná v Praze 2 zasahovali dnes ráno pár minut před sedmou hodinou hasiči a záchranáři u požáru místnosti bytu v obytném domě na dohled od Karlova náměstí.

Z domu se muselo evakuovat celkem 12 lidí. Jedna seniorka byla předána do péče záchranářů, protože se nadýchala kouře. Zásah komplikoval odpad, který se v bytě nacházel.

„Po lokalizaci, která byla ohlášena v 7:47 hodin, následovaly dohašovací práce a rozebírání konstrukcí a odpadu, které v 9 hodin stále pokračovalo. Před osmou hodinou se podařilo obnovit tramvajový provoz. Příčina a vzniklá škoda jsou zatím v šetření,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.

Zásah zkomplikoval dopravu v centru Prahy, protože jednosměrná Ječná ulice, která ústí na magistrálu, musela být pár desítek minut uzavřena. Policisté dopravu odkláněli na Karlově náměstí.

Tvořily se kvůli tomu kolony v Resslově ulici, na Jiráskově mostě i na Smíchově. Zpoždění nabíraly autobusové linky 176 a 148.


Autor: red

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Další články
Nahoru