Dnes Neděle - oblacno -2°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru
Zásah hasičů a záchranářů začal za úsvitu, nájemníci museli opustit své byty a čekat před domem. Foto: HZS Praha

Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru

V ulici Ječná v Praze 2 zasahovali dnes ráno pár minut před sedmou hodinou hasiči a záchranáři u požáru místnosti bytu v obytném domě na dohled od Karlova náměstí.

Z domu se muselo evakuovat celkem 12 lidí. Jedna seniorka byla předána do péče záchranářů, protože se nadýchala kouře. Zásah komplikoval odpad, který se v bytě nacházel.

„Po lokalizaci, která byla ohlášena v 7:47 hodin, následovaly dohašovací práce a rozebírání konstrukcí a odpadu, které v 9 hodin stále pokračovalo. Před osmou hodinou se podařilo obnovit tramvajový provoz. Příčina a vzniklá škoda jsou zatím v šetření,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.

Zásah zkomplikoval dopravu v centru Prahy, protože jednosměrná Ječná ulice, která ústí na magistrálu, musela být pár desítek minut uzavřena. Policisté dopravu odkláněli na Karlově náměstí.

Tvořily se kvůli tomu kolony v Resslově ulici, na Jiráskově mostě i na Smíchově. Zpoždění nabíraly autobusové linky 176 a 148.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru