Dnes Středa - zatazeno 3°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 1°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru
Zásah hasičů a záchranářů začal za úsvitu, nájemníci museli opustit své byty a čekat před domem. Foto: HZS Praha

Požár bytu plného odpadků vyhnal lidi na ulici, zásah hasičů zkomplikoval dopravu v centru

V ulici Ječná v Praze 2 zasahovali dnes ráno pár minut před sedmou hodinou hasiči a záchranáři u požáru místnosti bytu v obytném domě na dohled od Karlova náměstí.

Z domu se muselo evakuovat celkem 12 lidí. Jedna seniorka byla předána do péče záchranářů, protože se nadýchala kouře. Zásah komplikoval odpad, který se v bytě nacházel.

„Po lokalizaci, která byla ohlášena v 7:47 hodin, následovaly dohašovací práce a rozebírání konstrukcí a odpadu, které v 9 hodin stále pokračovalo. Před osmou hodinou se podařilo obnovit tramvajový provoz. Příčina a vzniklá škoda jsou zatím v šetření,“ sdělila mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchanská.

Zásah zkomplikoval dopravu v centru Prahy, protože jednosměrná Ječná ulice, která ústí na magistrálu, musela být pár desítek minut uzavřena. Policisté dopravu odkláněli na Karlově náměstí.

Tvořily se kvůli tomu kolony v Resslově ulici, na Jiráskově mostě i na Smíchově. Zpoždění nabíraly autobusové linky 176 a 148.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Další články
Nahoru