dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Pražský život

Povýšení Žižkova na město. Oslavy začnou ve středu

Ve středu 14. května se veřejnosti otevřou nově zrekonstruované prostory na rohu náměstí Jiřího z Poděbrad a Milešovské ulice, ve kterých bude třetí městská část poskytovat celou řadu služeb stálým obyvatelům Prahy 3 i jejím návštěvníkům. Zároveň nově otevřené informační centrum nabídne pestrý kulturní program, který souvisí i s oslavami 133. výročí povýšení Žižkova na město.

Připraven je pestrý kulturní program, jehož součástí budou výstavy fotografií, neobvyklá hudební produkce, prohlídky přilehlého kostela Nejsvětějšího Srdce Páně a ve spolupráci s divadlem Járy Cimrmana také malé překvapení.
Pianoautomat zahraje na přání
Od 15 hodin bude ve vnitřních prostorech Infocentra k vidění výběr toho nejlepšího z úspěšné výstavy fotografií Zapomenuté žižkovské pavlače, která se loni uskutečnila v Muzeu hl. m. Prahy. Jen pár metrů přes ulici pak bude pod širým nebem instalována expozice unikátních historických snímků Žižkova z archivu Michala Vronského. O zábavu příchozích se také postará na chodníku umístěný „pianoautomat“, kde si každý kolemjdoucí bude moci u živého interpreta objednat skladbu na přání.
Prohlídka kostela Nejsvětějšího Srdce Páně zdarma
Živý jukebox následně vystřídá akustický koncert jazzové kapely, který se odehraje v prostoru poblíž kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Jeho prostorami pak ve třech prohlídkách od 16.00, 16:45 a 19:00 provede zájemce o architekturu a historii tohoto svatostánku Michal Patrný z klubu Za starou Prahu. Prohlídky sice budou zdarma, návštěvníci si ale budou muset před jejich absolvováním vyzvednout vstupenky, které budou k dostání v Infocentru. V jeho prostorách by se také měla uskutečnit improvizovaná přednáška, kterou pro návštěvníky připraví herci z divadla Járy Cimrmana.
Koncert a fotbalové utkání
Od roku 1881 se Žižkov může pyšnit tím, že byl začleněn do Velké Prahy a od té doby se píše jeho historie. Tuto událost si třetí městská část připomene slavnostním koncertem v kostele sv. Prokopa, kde 13. května od 19.30 hodin zahraje folklórní kapela Hradišťan, která je vyhledávaná pro svoji vysokou interpretační úroveň, a fotbalovým utkáním mateřských a základních škol, které proběhne v ten samý den od 9 hodin v areálu Viktorie Žižkov. Fotbalový den na Viktorce se uskuteční pod mottem „Hraj, směj se a bav se s míčem u nohy“ a žižkovská radnice na něj zve všechny fanoušky fotbalu z Prahy 3.


Další články
Nahoru