Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Politika

Povolení pro hotel U Sixtů je platné

Rozhodnutí o prodloužení dostavby a změnách projektu plánovaného luxusního hotelu U Sixtů u Staroměstského náměstí v Praze je platné, nikdo se proti němu neodvolal.

Na dotaz ČTK to řekla mluvčí pražského magistrátu Petra Hrubá. Stavební odbor magistrátu je odvolacím orgánem pro rozhodnutí vydané stavebním úřadem Prahy 1. Lhůta pro dostavbu byla prodloužena i přes zamítnutí projektu ze strany Národního památkového ústavu (NPÚ).

Pražská pobočka NPÚ měla ke stavbě hotelu řadu připomínek. „Ve finále jsme na základě součinnosti s Generálním ředitelstvím NPÚ projekt zamítli, zejména s ohledem na zásahy do sousedních, dosud bytových domů, a dopady na půdorys zástavby, historické konstrukce a terény,“ uvedl na dotaz ČTK ředitel pražské pobočky NPÚ Ondřej Šefců.

Památkářům vadilo, že výstavbou hotelu zaniknou obývané nájemní byty, přestože trvalé bydlení je jedno z kritérií ochrany UNESCO.


Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Vedení Prahy dostalo od zastupitelů za úkol rozšířit síť adiktologických služeb

21. listopadu 2021 ve 23:33

Na svém listopadovém zasedání pražští zastupitelé projednali petici s názvem „Za bezpečnou a čistou Prahu 5“, adresovanou hlavnímu městu. Občané Smíchova žijící v blízkosti kontaktních center shromáždili stovky podpisů, jejich cílem je ulevit od pohybu enormního množství narkomanů v této...

Vedení Prahy 11 nesouhlasí s navýšením poplatku za odkládání komunálního odpadu

10. listopadu 2021 ve 22:09

Vedení Prahy 11 dostalo od magistrátu k připomínkování návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. Rada městské části k tomu přijala stanovisko, uvedla Praha 11 na svém webu.

Další články
Nahoru