dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Povolání: bytař. Nasazení: veliké. Za den stihnul vybílit i několik pražských bytů
Zloděj se soustřeďoval na starší zástavbu. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Povolání: bytař. Nasazení: veliké. Za den stihnul vybílit i několik pražských bytů

Od letošního března rozplétali kriminalisté prvního policejního obvodu případ rozsáhlé série krádeží vloupáním do bytů na téměř celém území Prahy. Sedmačtyřicetiletý muž má na svědomí vykradení desítek bytů na území městských částí Prahy 2, 3, 6, 7, 8 a 10.

„Zloděj si vybíral výhradně byty ve staré činžovní zástavbě, jejichž dveře buď takzvaně vyháčkoval, vyrazil, vypáčil, nebo rozlomil jejich zámkové vložky,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Byty nevykrádal proto, že by potřeboval finance například pro hru na automatech, nebo k nákupu drog. Krádeží se dopouštěl z jednoho prostého důvodu, aby se uživil.

Svému „hlavnímu pracovnímu poměru“ se věnoval doopravdy naplno. Domácnosti navštěvoval nezvaný host bez vědomí majitelů jak v pracovních dnech, tak ale i o víkendech. „Pracoval“ vždy přes den, nikdy ne v podvečer, nebo v noci. Někdy stihnul vykrást několik bytů za den.

Co hlavně kradl? Starožitností, šperky, spotřební elektroniku, luxusní oblečení i finanční hotovost. Doposud vyčíslená škoda přesahuje jeden a čtvrt miliónu korun.

Počet vykradených bytů, který se zatím zastavil na číslici 46, však bude pravděpodobně ještě vyšší. Stejně jako doposud vyčíslená škoda. Kriminalisté totiž pracují na druhé fázi prošetřování celého případu, a zdá se, že „bytaři“ budou prokázány desítky dalších vykradených bytů.

„Jelikož česky hovořící muž při krádežích odcizil i střelné zbraně, provedla jeho zadržení pražská zásahová jednotka, neboť nebylo možné vyloučit, že zbraně proti mužům zákona nepoužije,“ sdělil Tomáš Hulan.

V případě odsouzení hrozí sedmačtyřicetiletému muži trest odnětí svobody až na osm let.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru