Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - oblacno 27°C
Pondělí 22. 7. 2024
Svátek má Magdaléna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Povodňová aktivita pominula, ruší se přijatá opatření
Pohled na Vltavu z Novotného lávky. Foto: Jan Puci

Povodňová aktivita pominula, ruší se přijatá opatření

Dnes mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou na Vltavě v Zbraslavi na jihu Prahy pominul první stupeň povodňové aktivity a tím došlo ke zrušení přijatých protipovodňových opatření. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Pominutím prvního stupně povodňové aktivity dochází ke zrušení přijatých protipovodňových opatření. Technická správa komunikací po fyzické kontrole otevře cyklostezku na Zbraslavi, společnost Trade centre Praha po kontrole postupně zpřístupní části náplavek a do provozu se budou moci vrátit i vltavské přívozy.

„Povodí Vltavy pak zítra v ranních hodinách společně s potápěči hasičů otevře protipovodňová vrata na Čertovce,“ upřesnil Hofman.

První povodňový stupeň je aktuálně již jen na pár místech na Berounce s tím, že by hladina měla nadále klesat. Povodí Vltavy postupně snižuje odtok z Vltavské kaskády, díky čemuž se snížil průtok a hladina Vltavy v Praze pod první stupeň povodňové aktivity. Odtok se se měl dále snižovat, nicméně bude to záviset na dalším vývoji počasí.

„Všechna přijatá opatření byla preventivní kvůli včasné ochraně obyvatel a turistů v metropoli. Hlavní město bude vývoj počasí i hladiny řek i nadále sledovat a na případný vývoj situace je připraveno reagovat,“ dodal mluvčí magistrátu.


Autor: Jan Puci

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru