dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Povodně zhoršily možnost přírodního koupání v Praze. Někde dokonce plavaly fekálie
Někteří lidé se v těchto dnech osvěžují i ve Vltavě v centru Prahy. Foto: autor

Povodně zhoršily možnost přírodního koupání v Praze. Někde dokonce plavaly fekálie

„V místech ovlivněných povodněmi nebo přívalovými srážkami je nutné očekávat zhoršenou kvalitu vody a tudíž zvýšené riziko nákazou infekčním či jiným onemocněním,“ varuje ve svém prohlášení Hygienická stanice hl. m. Prahy.

Hygienici dosud neobdrželi od provozovatelů přírodních koupališť Šeberák a Motolský rybník aktuální rozbor vody, a proto zde nedoporučují koupání.

Naopak v nádrži Džbán je voda ke koupání vhodná. V Hostivařské přehradě se koupat sice lze, nicméně jde zde po povodních stále ještě zhoršená jakost vody.

Po povodních na začátku června po hladině přehrady plavaly obsahy starých septiků. Toto fekální znečištění bylo poměrně výrazné. Nicméně situace se již výrazně zlepšila.

Někteří lidé se koupou, nebo alespoň částečně namáčejí do Vltavy. I ta je po povodních špinavější než dříve a koupání je zde jen pro odvážné.

Mohou se zde vyskytovat potenciálně patogenní bakterie, které mohou u některých lidí způsobit alergické reakce a podráždit sliznice. Při polknutí by mohla nastat nevolnost a v extrémním případě i poškození jater.


Další články
Nahoru