dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy
Magistrát na Mariánském náměstí, kde sídlí pražský primátor. Foto: archiv

Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy

„V těchto těžkých okamžicích, kdy Praha potřebuje plnohodnotného primátora, jsme připraveni podpořit kandidáta TOP 09 bez ohledu na programové spory,“ řekl předseda klubu pražských zastupitelů za ČSSD Miroslav Poche.

ČSSD navrhuje, aby Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém zasedání tento čtvrtek pouze zvolilo primátora hlavního města. „Ve chvíli, kdy je vyhlášen nouzový stav, stovky Pražanů jsou postiženy velkou vodou a nebezpečí pro celé město se stále zvyšuje, je nezbytné věnovat veškerou pozornost řešení krizové situace,“ uvádí ve svém tiskovém prohlášení sociální demokracie.

Pražská sociální demokracie je proto připravena zvolit na návrh TOP 09 primátora hlavního města Prahy. „V této chvíli je prioritou pro nás pro všechny řízení města a řešení současného kritického stavu. Na jednání s TOP 09 o možné spolupráci v Zastupitelstvu hl. m. Prahy nyní není čas. K jednání se můžeme vrátit, až povodňový stav odezní,“ řekl Miroslav Poche.

ČSSD je připravena jednat s TOP 09 o předložených programových požadavcích a případné spolupráci až v okamžiku, kdy bude odvolán povodňový stav a hlavnímu městu nebude hrozit bezprostřední nebezpečí.

„Nic se však nemění na rozhodnutí, že ČSSD nevstoupí do žádné koalice v Zastupitelstvu hl. m. Prahy,“ zdůraznil Miroslav Poche. Sociální demokracie má v pražském zastupitelstvu s TOP 09 pohodlnou většinu, takže pokud svůj postoj nezmění, na čtvrtečním jednání zastupitelstva by mohl být zvolen nový primátor. Nyní je pověřený dočasným vedením města první náměstek primátora Tomáš Hudeček. Bohuslav Svoboda byl totiž z funkce primátora předminulý týden odvolán.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru