Dnes Středa - skorojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 11°C
Středa 31. 5. 2023
Svátek má Kamila
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy
Magistrát na Mariánském náměstí, kde sídlí pražský primátor. Foto: archiv

Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy

„V těchto těžkých okamžicích, kdy Praha potřebuje plnohodnotného primátora, jsme připraveni podpořit kandidáta TOP 09 bez ohledu na programové spory,“ řekl předseda klubu pražských zastupitelů za ČSSD Miroslav Poche.

ČSSD navrhuje, aby Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém zasedání tento čtvrtek pouze zvolilo primátora hlavního města. „Ve chvíli, kdy je vyhlášen nouzový stav, stovky Pražanů jsou postiženy velkou vodou a nebezpečí pro celé město se stále zvyšuje, je nezbytné věnovat veškerou pozornost řešení krizové situace,“ uvádí ve svém tiskovém prohlášení sociální demokracie.

Pražská sociální demokracie je proto připravena zvolit na návrh TOP 09 primátora hlavního města Prahy. „V této chvíli je prioritou pro nás pro všechny řízení města a řešení současného kritického stavu. Na jednání s TOP 09 o možné spolupráci v Zastupitelstvu hl. m. Prahy nyní není čas. K jednání se můžeme vrátit, až povodňový stav odezní,“ řekl Miroslav Poche.

ČSSD je připravena jednat s TOP 09 o předložených programových požadavcích a případné spolupráci až v okamžiku, kdy bude odvolán povodňový stav a hlavnímu městu nebude hrozit bezprostřední nebezpečí.

„Nic se však nemění na rozhodnutí, že ČSSD nevstoupí do žádné koalice v Zastupitelstvu hl. m. Prahy,“ zdůraznil Miroslav Poche. Sociální demokracie má v pražském zastupitelstvu s TOP 09 pohodlnou většinu, takže pokud svůj postoj nezmění, na čtvrtečním jednání zastupitelstva by mohl být zvolen nový primátor. Nyní je pověřený dočasným vedením města první náměstek primátora Tomáš Hudeček. Bohuslav Svoboda byl totiž z funkce primátora předminulý týden odvolán.


Autor: Dalibor Kracík

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru