Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy
Magistrát na Mariánském náměstí, kde sídlí pražský primátor. Foto: archiv

Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy

„V těchto těžkých okamžicích, kdy Praha potřebuje plnohodnotného primátora, jsme připraveni podpořit kandidáta TOP 09 bez ohledu na programové spory,“ řekl předseda klubu pražských zastupitelů za ČSSD Miroslav Poche.

ČSSD navrhuje, aby Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém zasedání tento čtvrtek pouze zvolilo primátora hlavního města. „Ve chvíli, kdy je vyhlášen nouzový stav, stovky Pražanů jsou postiženy velkou vodou a nebezpečí pro celé město se stále zvyšuje, je nezbytné věnovat veškerou pozornost řešení krizové situace,“ uvádí ve svém tiskovém prohlášení sociální demokracie.

Pražská sociální demokracie je proto připravena zvolit na návrh TOP 09 primátora hlavního města Prahy. „V této chvíli je prioritou pro nás pro všechny řízení města a řešení současného kritického stavu. Na jednání s TOP 09 o možné spolupráci v Zastupitelstvu hl. m. Prahy nyní není čas. K jednání se můžeme vrátit, až povodňový stav odezní,“ řekl Miroslav Poche.

ČSSD je připravena jednat s TOP 09 o předložených programových požadavcích a případné spolupráci až v okamžiku, kdy bude odvolán povodňový stav a hlavnímu městu nebude hrozit bezprostřední nebezpečí.

„Nic se však nemění na rozhodnutí, že ČSSD nevstoupí do žádné koalice v Zastupitelstvu hl. m. Prahy,“ zdůraznil Miroslav Poche. Sociální demokracie má v pražském zastupitelstvu s TOP 09 pohodlnou většinu, takže pokud svůj postoj nezmění, na čtvrtečním jednání zastupitelstva by mohl být zvolen nový primátor. Nyní je pověřený dočasným vedením města první náměstek primátora Tomáš Hudeček. Bohuslav Svoboda byl totiž z funkce primátora předminulý týden odvolán.


Autor: Dalibor Kracík

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Výsledky eurovoleb oznámí statistici až hodinu před nedělní půlnocí

8. června 2024 ve 22:03

Hlasy voličů v evropských volbách v Česku sečetli volební komisaři ve všech okrscích, vyplývá se sobotního večerního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) na sociální síti X.

Další články
Nahoru