dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy
Magistrát na Mariánském náměstí, kde sídlí pražský primátor. Foto: archiv

Povodně asi umožní rychlé zvolení nového primátora Prahy

„V těchto těžkých okamžicích, kdy Praha potřebuje plnohodnotného primátora, jsme připraveni podpořit kandidáta TOP 09 bez ohledu na programové spory,“ řekl předseda klubu pražských zastupitelů za ČSSD Miroslav Poche.

ČSSD navrhuje, aby Zastupitelstvo hl. m. Prahy na svém zasedání tento čtvrtek pouze zvolilo primátora hlavního města. „Ve chvíli, kdy je vyhlášen nouzový stav, stovky Pražanů jsou postiženy velkou vodou a nebezpečí pro celé město se stále zvyšuje, je nezbytné věnovat veškerou pozornost řešení krizové situace,“ uvádí ve svém tiskovém prohlášení sociální demokracie.

Pražská sociální demokracie je proto připravena zvolit na návrh TOP 09 primátora hlavního města Prahy. „V této chvíli je prioritou pro nás pro všechny řízení města a řešení současného kritického stavu. Na jednání s TOP 09 o možné spolupráci v Zastupitelstvu hl. m. Prahy nyní není čas. K jednání se můžeme vrátit, až povodňový stav odezní,“ řekl Miroslav Poche.

ČSSD je připravena jednat s TOP 09 o předložených programových požadavcích a případné spolupráci až v okamžiku, kdy bude odvolán povodňový stav a hlavnímu městu nebude hrozit bezprostřední nebezpečí.

„Nic se však nemění na rozhodnutí, že ČSSD nevstoupí do žádné koalice v Zastupitelstvu hl. m. Prahy,“ zdůraznil Miroslav Poche. Sociální demokracie má v pražském zastupitelstvu s TOP 09 pohodlnou většinu, takže pokud svůj postoj nezmění, na čtvrtečním jednání zastupitelstva by mohl být zvolen nový primátor. Nyní je pověřený dočasným vedením města první náměstek primátora Tomáš Hudeček. Bohuslav Svoboda byl totiž z funkce primátora předminulý týden odvolán.


Autor: Dalibor Kracík

Veřejné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11

Včera v 09:31

V Praze 11 proběhne v úterý 14. července 15. mimořádné jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

6. července 2020 v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Starosta Řeporyjí Novotný čelí obvinění

5. července 2020 v 09:12

Policie obvinila starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) z výtržnictví a podněcování k trestnému činu vůči někdejšímu policejnímu prezidentovi Stanislavu Novotnému.

Další články
Nahoru