Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Povodně 2013: v Praze 12 proběhla první evakuace obyvatel, její zahájení hrozí Praze 5 a 8
Modřanský jez dnes dopoledne. Foto: MČ Praha 12

Povodně 2013: v Praze 12 proběhla první evakuace obyvatel, její zahájení hrozí Praze 5 a 8

Podle starosty Prahy 12 Petra Prchala je momentálně situace nejtíživější na Obchodním náměstí, kde voda vytéká z kanalizace. Původně se přistoupilo k částečné evakuaci této oblasti, nakonec proběhla úplná evakuace.

„Zhruba padesát obyvatel bylo převezeno do evakuačního centra v Základní škole prof. Švejcara v Mráčkově ulici a snažíme se, aby měli dostatek jídla a tekutin. Byly dodány i provizorní lehátka a nadále zjišťujeme, zda by nebyly k dispozici další ubytovací prostory,“ oznámil Petr Prchal.

„S napětím sledujeme i Libušský potok. Retenční nádrž na horním toku je již zcela plná a vzhledem k tomu, že voda v oblasti ulice Generála Šišky vstupuje do potrubí kanalizace, která je již zaplněna až k okraji vozovky, může nastat situace, kdy při ucpání potrubí vyvře voda přímo na silnici,“ dodal starosta Prchal.

Vltavou v Praze protéká v tuto chvíli 2 850 metrů krychlových za vteřinu. Pokud dosáhne průtok 3 000 kubíků, bude zahájena evakuace části Smíchova, konkrétně Hořejšího a Janáčkova nábřeží.

Evakuační zavazadla si mají sbalit také lidé kolem Invalidovny a Karlína a mají být velmi ostražití. Radnice Prahy 8 totiž nevylučuje během odpoledne vyhlášení povinné evakuace. 

Krizový štáb již nařídil nucenou evakuaci občanů v oblasti Lahovičky a Lahovice. 


Autor: Dalibor Kracík

Při povodních byla obětována, teď na její nástupkyni odsouhlasili zastupitelé dva miliony

28. února 2014 v 17:11

Pražský magistrát zaplatí nový most přes Rokytku v Praze 9, který poškodila povodeň v červnu 2013. Zastupitelé hlavního města schválili na stavbu mostu pro pěší dotaci pro radnici deváté městské části dva miliony korun.

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Další články
Nahoru