dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Povodně 2013

Povodně 2013: situace v Praze 2

Starostka MČ Praha 2 Jana Černochová svolala další krizový štáb a povodňovou komisi Prahy 2 na 13. hodinu. Vzhledem k trvalému dešti nelze situaci podél Botiče v Nuselském údolí a podél Vltavy v Podskalí podceňovat.

Povodňová v Praze situace ještě stále zůstává vážná. Dobrá zpráva je, že z hostivařské přehradní nádrže v tuto chvíli vytéká „jen" 17 m3/s a přítok je slabší, Botič do rána poklesl a dosud i přes déšť voda v něm nestoupá. Hladina Vltavy by měla dnes řízeně stoupat, ale neměla by překročit limitní průtok. Krizový a povodňový štáb městské části Prahy 2 vedený starostkou Janou Černochovou přijal další opatření.

Nadále je uzavřen park Folimanka a dolní část Havlíčkových sadů. Z důvodu možných dalších pádů stromů (během posledních dnů došlo vzhledem k podmáčené půdě vlivem silných dešťů k pádům stromů v parcích na Folimance 12 stromů, v Havlíčkových sadech tři stromy, v Riegrových a Lumírových sadech a na Karlově náměstí jeden strom) doporučujeme obyvatelům žádné sady nenavštěvovat.

Most přes Botič spojující ulice Na Folimance a Jaromírovu je průjezdný, omezený provoz je v části ulice Pod Nuselskými schody, kde se propadla vozovka.

Ve vchodech domů v ulici Na Folimance jsou pytle s pískem, zatopené sklepy v ulicích souběžných s Botičem se budou odčerpávat po odeznění rizika rozlití Botiče. Pytli s pískem je chráněna i Dolní Landhauska v Havlíčkových sadech. V provozu je evakuační středisko v ZŠ Na Smetance.

Pro potřebné informace se občané mohou obracet na speciální tísňovou linku 800 879 222, kterou zřídila městská část Praha 2. Využít lze i bezplatnou telefonní linku 800 100 991, kterou zřídil Magistrát hlavního města. Aktuální informace jsou také na webových stránkách městské části Praha 2 www.praha2.cz a na facebooku www.facebook.com/Praha2.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru