dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Povinnost přezout se blíží, v Praze najdete 750 pneuservisů
Počasí může zaskočit v zimě i pražské řidiče. Ilustrační foto: archiv

Povinnost přezout se blíží, v Praze najdete 750 pneuservisů

Povinnost zimního obutí automobilu v České republice začíná na vybraných úsecích 1. listopadu a končí 31. března. Vždy však záleží na stavu vozovky. Pokud již na začátku listopadu bude na silnici souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, zimní obutí je bezpodmínečně nutné. Z údajů informačního systému Prahy s 3D mapou 2GIS vyplývá, že obyvatelé Prahy a přilehlých obcí mají nablízku k dispozici 750 pneuservisů a dalších 180 prodejců pneumatik a disků.

Najít si informace o nejbližším servisu je ve 2GIS jednoduché. Z celkového počtu 750 provozoven je možné vyfiltrovat jen ty pro nákladní auta (dle údajů 2GIS jich je 57), během chvilky najít provozovnu, kde uskladnit na zimu pneumatiky, nebo vyhledat servis, kde vám opraví například i disky.

Pneuservisy pokrývají celou Prahu, stačí zavolat a objednat si termín výměny. Specialisté společnosti 2GIS pravidelně shromažďují a ověřují informace o všech organizacích, které jsou v adresáři. Adresy, telefonní čísla, pracovní doba a desítky dalších podrobností, které odlišují jednu organizaci od druhé, jsou tedy spolehlivé a aktuální. 

Za porušení povinnosti použít za stanovených podmínek zimní pneumatiky může být řidičům uložena v blokovém řízení pokuta do 2 000 korun. Pokud by další jízdou na nevyhovujících pneumatikách mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, je policie navíc oprávněna zakázat řidiči další jízdu.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru