dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Povedená dvojka tankuje v kradeném autě, k placení se nemá
Hledaná žena. Foto: Policie ČR

Povedená dvojka tankuje v kradeném autě, k placení se nemá

Policisté pátrají po dvojici, která má co do činění s odcizeným autem v Praze. Muž a žena navíc ujíždí od čerpacích stanic ve Středočeském kraji bez placení.

Policisté z místního oddělení v Letňanech pracují od 1. února na případu krádeže černého auta značky Audi, typu S3 8L, registrační značky 3AN 2521. Devětadvacetiletý majitel zaparkoval poslední lednový den kolem dvaadvacáté hodiny svůj vůz v ulici Křivoklátská v pražských Letňanech, a když se následující ráno podíval z okna ven, auto už bylo pryč.

Na místě po něm zůstal pouze kus zámku od víka do kufru. Přivolaní policisté pak hledali místo činu a zajistili stopu. Navíc zjistili, že 14 dní předtím už mladík na služebně nahlásil pokus krádeže tohoto vozu, do kterého se mu neznámá osoba vloupala. Dokonce se jí podařilo rozlomit spínací skříňku, nicméně ukrást vůz se jí nepodařilo.

Letňanští policisté pak zjistili, že neznámý muž 1. února kolem osmé hodiny ráno přijel odcizeným vozidlem k čerpací stanici v Lysé nad Labem, natankoval pohonné hmoty asi za sedm set korun a následně z místa ujel bez placení.

O tři hodiny později pak stejným způsobem natankoval v Nymburce a 2. února dokonce přijel s odcizeným vozem a změněnou registrační značkou na 1SP 6853 k čerpací stanici v Milovicích i s partnerkou, která seděla na místě spolujezdce.

Neměli známku, hlídce nakonec ujeli

V pondělí 17. února pak chtěla hlídka dálničního oddělení v Mirošovicích zastavit ke kontrole osádku vozidla Audi, ovšem vyměněné registrační značky 1SP 6853, a to proto, že nemělo na předním skle nalepenou dálniční známku. Řidič však začal hlídce ujíždět a nakonec se ztratil z dohledu.

Policisté z Letňan vyhlásili dvě registrační značky (původní: 3AN 2521 a změněná: 1SP 6853) do celostátního pátrání a žádají veřejnost o pomoc při pátrání nejen po tomto černém sportovním vozidle, ale zejména přijmou jakékoli informace k osádce vozidla, která má co do činění s krádeží auta v hodnotě asi 200 tisíc korun a ujetím od čerpacích stanic ve Středočeském kraji bez placení.

„Jakékoliv informace k podezřelé dvojici a pohybu odcizeného vozidla přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Popis hledaného páru

Muž je ve věku kolem 30 let, vysoký mezi 180 až 185 centimetry, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl například do džínů nebo sportovních kalhot, černé mikiny bez kapuce s výrazným bílým nápisem nebo šedé sportovní bundy s vodorovným tmavým pruhem na hrudi. Na hlavě měl vždy kšiltovou čepici a na nohou černé sportovní boty s bílou podrážkou.

Žena je ve věku kolem 25 let, vysoká mezi 160 až 165 centimetry, střední postavy. Má širší boky, světlou pleť a odbarvené středně dlouhé vlasy. Oblečená byla do modrých džínů, tmavě modré mikiny na zip s kapucí s bílým nápisem Kenvelo, bílého trika a na nohou měla bílé sportovní boty.

Černé vozidlo značky Audi, typu S3, má stříbrná zpětná zrcátka a podle kriminalistů si s největší pravděpodobností vyrobil pachatel falešné doklady k vozidlu včetně registrační značky.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru