Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Pouti v Praze 6 budou bez živých zvířat

Hipodromy, kolotoče s živými koňmi a poníky, už na poutích v Praze 6 neuvidíte. Radnice na podnět své Komise pro životní prostředí a klima rozhodla, že pro atrakce se živými zvířaty nebude udělovat souhlas se záborem veřejné zeleně, a tedy neumožní jejich konání. 

„Reagujeme tak na loňské Břevnovské posvícení, kdy jsme obdrželi několik podnětů k provozu těchto atrakcí, kde zvířata musejí dlouho chodit jedním směrem bez možnosti skutečného odpočinku a úlevy, zkracují se jim otěže, a ještě je stresuje hluk z atrakcí,“ říká Petr Palacký, radní pro životní prostředí a klima.

„Komise se na doporučení omezení hipodromů jasně shodla. Tato necitlivá zábava, zcela ignorující potřeby zvířat, do naší společnosti nepatří. Poník není kolotoč,“ dodal za komisi pro životní prostředí a klima její předseda Ondřej Vykoukal.

Někteří provozovatelé už provoz obdobných atrakcí zakázali, třeba na Matějské pouti už živá zvířata nenajdete. Praha 6 též nechce podporovat necitlivý přístup ke zvířatům, a proto nově zmizí i z šestkových akcí.


Autor: Cen

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru