dnes
Pátek - zatazeno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

Pouť ke sv. Anně upozornila na potřebu smíření mezi nepřáteli

Na potřebu smíření a porozumění mezi znepřátelenými stranami upozornila dnes pouť ke sv. Anně na pražském Žižkově. Zhruba dvě stovky lidí si připomněly v kostele sv. Anny dnešní 100. výročí vyhlášení mobilizace v tehdejším Rakousku-Uhersku, někteří přišli v dobovém oblečení. Rodiny se pomodlily za mír i pro generaci dětí a vnoučat, aby už nikdy lidé nemuseli umírat ve válečném boji.

V první světové válce bojovalo na 70 milionů vojáků, z nich deset milionů padlo. Kardinál Dominik Duka při příležitosti svátku svaté Anny rodinám požehnal, napsala ČTK.

První světová válka byla strašlivá, není v českých zemích rodina, které by se nedotkla, řekl. Na bojištích ztratili lidé víru v důstojnost člověka a mnozí i víru v boha, poznamenal. „Byla to katastrofa, že v této válce poprvé se největšími oběťmi stali civilní obyvatelé, což v předchozích válkách nebývalo,“ dodal.

„Letošní svatá Anna je varováním i výzvou v tom, že jak mezi Volhou a Dněprem, tak také na Středním východě a v Africe, jsme svědky toho, že válka je používána jako nezakrytý mocenský prostředek,“ varoval.

Svatoanenská pouť se konala na Žižkově letos potřetí. Farář žižkovské farnosti Miloš Szabo ocenil, že lidé mají zájem setkávat se a hledat duchovní rozměr svého života.


Další články
Nahoru