dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Zpravodajství

Poupění Strýt tyjátr: Festival dětských hereckých, tanečních a hudebních souborů

Děti dětem je mottem festivalu, který se koná v neděli 17. května od 10 do 21 hodin na Žofíně. Děti hrají, tančí a zpívají pro děti. Vystoupí 12 dětských souborů a 2 soubory seniorů.

Smyslem festivalu není předvést úroveň a vyspělost účinkujících souborů, ale dát prostor dětem, které se věnují umění pro zábavu, bez náročné přípravy k profesionalitě. Také pobavit a potěšit diváka, a to především dětského. Festival je veden v duchu pouličních divadel, celá atmosféra je tvořena i doprovodným programem jako divadelní pouť.

Účinkující jsou děti z celé republiky, ze všech vrstev společnosti. Zdravé, handicapované, z dětských domovů, z menšin. Nejmladší účinkující jsou z mateřských školek.

Hosty v programu jsou soubory seniorů, které též zpívají a hrají divadlo dětem. Děti si ověří, že se babička s dědečkem i ve vysokém věku dokážou radovat, bavit se a tvořit.

Festival je vrcholem měsíční akce Poupění, kdy všechny děti mohou až do 13. května posílat svá vypoupěná dílka do Hafstudia. Jsou to obrázky, fotky, básničky, písničky, zkrátka cokoliv děti (poupata) vytvoří (vypoupí). V závěru května potom proběhne v HaFstudiu výstava, dozvuky a ozvěny festivalu.

Patronkou festivalu je Bára Nesvadbová. Přijde dětem přečíst ze své knížky Garpíškoviny, aneb Bibi a čtyři kočky. S vítězem soutěže Poupění, která probíhá v květnu v HaFstudiu, pojede na velké šlapací labuti po Vltavě.

Bohatým doprovodným programem provádějí klauni, vědma, komisař Vrťapka, mimové, žongléři, chůdaři, kejklíři. Soutěžit a hrát si můžou děti i rodiče. V Okénku pro odvážné, na pódiu do mikrofonu, může kdokoliv předvést, co umí. Všichni budou odměněni pěknými cenami. Vše se odehrává ve výtvarné dekoraci Báry Hubené. Nechybí výtvarné dílny. Hitem je Akademie malého architekta, projekt mladých architektů pro děti.


Další články
Nahoru