dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Pouliční divadlo a architektura byly taháky akce Nábřeží žije!
Sobotní pěší zóna na Smetanově nábřeží. Ilustrační foto: archiv

Pouliční divadlo a architektura byly taháky akce Nábřeží žije!

Předposlední otevřenou kulturní sobotu Nábřeží žije! proměnili divadelníci a architekti Smetanovo nábřeží v centru Prahy na hravou pěší zónu. Pražané zažili představení obřích loutek Echt street pupets a divadelního spolku Funebráci, ale mohli si též vyzkoušet práci s mapami v projektu Útvaru rozvoje města Prahy.

„Pražanům jsme nabídli kromě již tradičních komentovaných procházek s architekty a urbanisty Urban Walks též možnost zanést do mapy své zážitky ve městě. S tím byla spojena i diskuse Město, ve kterém žijeme s tématem sousedství a lidí ve městě,“ uvedl Eugen Liška z Útvaru rozvoje města.

Včerejší proměna Smetanova nábřeží se zaměřila na zapojování lidí do dění kolem nich. Kromě divadelníků je tak k interakci lákaly atrakce jako piáno na ulici, linorytová grafická dílna, nebo bazar knih. V tomto duchu se nesla i prezentace Pražského fóra, která se zaměřovala na projevy občanských postojů formou happeningů.

„Smetanovo nábřeží je unikátní prostor v srdci Prahy. Není proto překvapením, že lidi zajímá, co se zde děje. Jsme velmi rádi, že se do příprav trvalé proměny nábřeží v místo pro setkávání zapojili kromě místních institucí a podniků též další Pražané, kterým není osud města lhostejný,“ řekl Vít Masare z iniciativy Auto*Mat.

Pro návštěvníky Nábřeží žije! byla připravena řada zajímavostí jako prezentace Divadla Na Zábradlí, bazar knih, piáno na ulici, linorytová grafická dílna, divadlo pro děti Pan Václav nebo obří loutky Echt street pupets, či divadelní spolek Funebráci.

Zajímavosti nabízely ale též urbanistické procházky Útvaru rozvoje města Urban Walks. Sobotu na Smetanově nábřeží zakončil DJ Martin Tvrdý aka Bonus. Možností obnoveného historického korza s nejkrásnější vyhlídkou na Pražský hrad využilo během dne asi 20 tisíc Pražanů.


Další články
Nahoru