dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
13°C
Potvrzeno: Ve volbách mu nebude překážet, primátor se definitivně zbavil oponenta
Pražský primátor Tomáš Hudeček (vlevo). Foto: archiv MHMP

Potvrzeno: Ve volbách mu nebude překážet, primátor se definitivně zbavil oponenta

Krajský výbor pražské TOP 09 schválil definitivní podobu kandidátky do podzimních komunálních voleb. Strana tu původní upravila po čtvrtečním setkání vedení TOP 09 s předsedou pražské TOP 09 Jiřím Vávrou a primátorem Tomášem Hudečkem. Ten je lídrem kandidátky, jeho vnitrostranický konkurent a první náměstek Vávra se na ni nedostal.

Na změně se s Hudečkem a Vávrou domluvili minulý týden předseda strany Karel Schwarzenberg a místopředseda Miroslav Kalousek. Novou verzi přes víkend odhlasoval výkonný výbor. Hlasování bylo elektronické a skončilo dnes v poledne.

Na kandidátku se nově dostali Jiří Hrabák z Prahy 10 a Tomáš Jílek z Prahy 6. Hudečkův vnitrostranický oponent Vávra, který se na kandidátku na červnovém jednání výkonného výboru nedostal, na ní chybí i nadále. Výbor se tehdy přiklonil na Hudečkovu stranu a odhlasoval jeho verzi kandidátky.

Vávrova byla o jeden hlas zamítnuta. TOP 09 v roce 2010 v Praze pod vedením někdejšího guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy zvítězila. Koalici ale nakonec uzavřely ČSSD a ODS. TOP 09 se k vládě dostala až po rozpadu původní koalice v listopadu 2011. Tehdy se dohodla s ODS. Spolupráce vydržela jen do konce května 2013. Od té doby vládne TOP 09 sama s podporou ČSSD.

Komunální volby se budou konat na začátku října. Lídrem ODS bude exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD povede ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a trojkoalici SZ, KDU-ČSL a STAN předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru