dnes
Neděle - zatazeno
14°C
zítra
Pondělí - prehanky-dest
10°C
pozítří
Úterý - zatazeno
10°C
Potvrzeno: Praha 4 odkoupí a obnoví chátrající koupaliště Lhotka
Koupaliště je opuštěné. Příští rok už by se zde lidé mohli znovu koupat. Foto: archiv

Potvrzeno: Praha 4 odkoupí a obnoví chátrající koupaliště Lhotka

Praha 4 odkoupí areál zaniklého koupaliště na Lhotce od soukromého investora za cenu 58 milionů korun. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo městské části. K financování bude podle dnešního rozhodnutí použit výnos z prodeje školní budovy Jánošíkova Prvnímu obnovenému reálnému gymnáziu (PORG) ve výši přes 60 milionů korun.

„Jsem rád, že zastupitelé nákup pozemků koupaliště schválili," uvedl starosta Pavel Caldr. „Otevírá se tím možnost obnovit a znovu otevřít tento unikátní přírodní areál veřejnosti, a zároveň je toto rozhodnutí definitivní zárukou, že na tomto místě nikdy nevyroste žádný developerský projekt.“

Praha 4 dlouhodobě usilovala o obnovení oblíbeného koupaliště mnoha Pražanů. Areál je nyní majetkem soukromé společnosti Eco-Investment, která ho získala v roce 2005 od státu a plánovala ho využít pro výstavbu rezidenčního bydlení.

Zdevastované koupaliště Lhotka

„Soukromý investor nechtěl o prodeji koupaliště vůbec slyšet. Nakonec se mi ho podařilo po složitém vyjednávání přesvědčit, aby nám koupaliště prodal," popsal komplikace, které prodej provázely, starosta Pavel Caldr. Původně investor požadoval za areál koupaliště s 23 tisíci metry čtverečních zelených ploch 70 milionů korun. „Jednali jsme několik měsíců a dojednanou cenu považuji za nejlepší možný výsledek, kterého jsme mohli dosáhnout," uvedl starosta Pavel Caldr.

Kapacita v základních školách je dostatečná

Školní budovu Jánošíkova, kterou má nyní PORG v nájmu, městská část nepotřebuje a nebude potřebovat ani v dalších letech, kdy bude vrcholit demografická křivka. Městská část zřizuje 20 základních škol s 11 815 místy.

Jak by mohlo vypadat lhotecké koupaliště - výstava Koupaliště Lhotka

V letošním roce je navštěvuje 8 337 žáků, skoro 3 500 míst zůstává neobsazených a to je podle Caldra dostatečná rezerva i proto, že zhruba 1 000 dětí v základních školách není z Prahy 4 a dokonce ani z hlavního města. Podle studie, kterou si městská část nechala zpracovat, do roku 2025 nebude potřebovat větší kapacitu v základních školách, než nyní má.

„Koupaliště není po více než dvou letech bez řádné péče v dobrém stavu, ale jsem připraven udělat vše pro to, aby od dubna 2015 mohlo opět sloužit veřejnosti. Pro první etapu obnovy máme vyčleněno 7 milionů korun," uzavřel starosta Pavel Caldr.


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

21. března 2019 v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

21. března 2019 v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru